Zvidatel

Vyplatí se dnes vůbec podnikat?

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/zames­tnanec-vysoudil-na-firme-balik-protoze-se-v-praci-nudil-40327221#utm_sou­rce=www.seznam­.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_cam­paign=
A nejen Francie, ale každá země má spousty takových nesmyslností, obzvlášť i ČR má neskutečně těžké podmínky pro podnikání a hlavně i pro začátečníky, vůbec nejde vstříc, naopak jde spíš proti nim. Celá ekonomika státu je postavená hlavně na podnikání, na peněžních kapitálech a následném oběhu peněz, růstu a ziscích. Ale neustále se to ztěžuje. Na budoucí zisky z podnikání, které by stát mohl mít, nehledí, zabývá se jen současnottí, aktuálními daněmi, poplatky a různým ztěžováním podnikání, vytvářením nových formulářů, které je třeba vyplnit, povinností, které musí dodržovat, složitých zákonů a nových a nových matoucích a kolikrát zbytečných pravidel.
Nejen, že takto plno lidí od podnikání odrazuje, ale doslova ničí i ty, kteří už podnikají.
V potaz můžeme vzít i to jakou mají ti podnikatelé, kteří nakonec prorazili, uspěli a zbohatli pověst pro velkou masu lidí. Kdo je bohatý, ten krade. To je pro ně zažitý axiom, čistá prvda, protože ”není možné, aby někdo byl bohatý a nenakradl to, nebo aby nebyl bohatý na úkor ostatních.”

Samozřejmě se to vyplatí těm, kteří vytrvají a začne se jim dařit. Ale má cenu se o to vůbec pokoušet, když je to stále více ztěžováno, tady na Slovensku, skoro v celé Evropě. Podnikání je složité samo o sobě, natož s těmi dalšími hloupostmi kolem, které státy vymýšlejí a jdou tím přímo proti podnikání, i když ten stát na něm fakticky stojí.

Nejlepší odpověď
Edison

Jelikož bohatí bohatnou a chudí chudnou, tak se to asi vyplatí. Jak komu. Kdo na to má, lokty a žaludek, tak se to vyplatí i velmi. Vem si, že ve kšeftu je to mnohem víc o schopnosti se přizpůsobit, zlikvidovat konkurenci a tím přežít a znásobit svoje zisky. Přece bys nechtěl, aby páni podnikatelé, kteří jsou u moci nechávali drobkaře v klídku existovat. Mnohem lepší je je požrat, nebo zlikvidovat. Konkurence je tlak na snižování cen a tím pokles zisků. Kdo má majoritu, neřku-li monopol, diktuje si cenu. Neviditelná ruka trhu není jen záležitostí trhu, ale i politiky. Tak to bylo, je a dycky bude.

Další odpovědi
Kelt

Ti úspěšní se nedívají na problémy, prostě mají výsledky. A výsledek se skrývá za usilovnou prací. Ber to jako běh přes překážky. Tak to definoval Honda. Ten úspěšný má výsledky, které mu jiní závidí. Neúspěšný má spoustu důvodů, proč nedosáhl cíle.

Pepa25

Otázka je příliš obecná – někomu ano, někomu ne. K doplnění: odkazovaný článek je extrém. Regulace samozřejmě roste, což fakticky zvyšuje náklady podnikání – pokud je lze promítnout doceny, tak není problém. A ZAČÍT podnikat bylo rizikové vždy a všude …