SimakPida

Proč jsou členové zásahové jednotky Policie ČR maskovaní?

Doplňuji:
Proč tedy nejsou maskovaní i řadový policisté?

Nejlepší odpověď
Alesh

Protože narozdíl od běžných cajtů „bojují“ s těmi nejhoršími zločinci, mafiány apod., kteří by jim mohli škodit, zastrašovat je apod., proto je snaha je držet v anonymitě.

Další odpovědi
iceT

Řadoví policisté nejsou pro nekalé živly až tak nebezpeční jako členové zásahových jednotek.Proto mají masky,aby je hned někdo nepoznal,aby byly jejich rodiny v bezpečí-si vem že sejmou nějakýho narkobosse a kdo bude první na řadě?

ministri

Při zásahu se používá maska, aby zadržená osoba nemohla příslušníka identifikovat, dalším efektem je i psychologický účinek, lidé reagují nejistě a zmateně, pokud druhému nevidí do tváře, ale to je spíš jen taková přidaná hodnota.

KACULE337

Aby je neviděl lupič.

SonsyMite

Tem vetsinou nehrozi ze by se jim chtel nekdo pomstit

mosoj

Aby se nenakazili prasečí chřipkou .

Ashour

V amerických filmech masky nemají. Zajímalo by mě, jestli to tak je i ve skutečnosti.