dyscac

Proč je nové auto levnější, když ho vemu na leasing než za hotovost?

Doplňuji:
No jde o to, že třeba nové auto stojí 250.000 na leasing a 280.000 hotově. A vím, že kámoš co teď kupoval auto, tak má leasing vypočítaný přesně na těch 250.000, takže nepřeplatí opravdu nic! Spíš si fakt myslím, že je výhoda v tom, že vám auto můžou zabavit, pokud nejste schopni splácet a je jejich i s dosud splacenými penězi. Jinou výhodu pro ty firmy nevidím, když je to prakticky jedna firma a ty ceny jsou možné jen přes tu firmu (např. Škoda-Škofin). Možná mají nějaké úlevy na dani od státu…? Takhle musí zisk napsat za jeden rok a na leasing až za 5 třeba. Nevím, jen se dohaduju. Navíc v tom leasingu má i havarijní pojištění a dokonce už z něj platil rozbité čelní sklo (klasicky tam střelil kamínek).

Odpověď typu, když auto rozbiješ, budeš i tak dál splácet je mimo – přece když si auto koupím za hotové a rozbiju ho, tak ho sice nebudu muset splácet, ale ty peníze mi taky nikdo nevrátí :D

Nejlepší odpověď
dj.david1234

Můj názor je takový, že takhle by měl prodejce sice peníze hned, ale on takhle dostává ještě za to, že máš leasing.. Takže pro něj je to výhodnější.. A ještě k tomu, kdyby jsi nezaplatil splátku tak si vezme auto a peníze které jsi zaplatil si taky nechá… ale k tomuhle názoru jsem se dohrabal s kolegou. Jak je to ve skutečností nevím.

Ale je lepší si vzít půjčku než leasing..
Na půjčku je auto rovnou tvoje.
Na leasing je auto stále prodejce.

Další odpovědi
anonym

Souhlasím s dj.david1234­.Ještě jsou tam další zádrhele.Pokud auto rozbiješ,jiné nedostaneš, ale PLATÍŠ DÁL.Zrovna tak, když ti auto ukradnou, auto nemáš, ale platíš dál.
Asi před 10ti lety si synovec koupil Felicii na leasing.Musel zaplatit 70000 akontaci a 5 let splácel každý měsíc 5000 Kč po dobu šesti let.Takže nakonec měl auto o 100 tisíc dražší než kdyby si na něj těch spořil.Jenže tohle ti mladí nechtějí slyšet, protože oni chtějí auto HNED.A na takovýchto nemyslících lidech ty leasingové společnosti vydělávají.

JanRadovan

Odhadoval bych, že v průběhu leasingu zaplatíte ještě úroky a ve výsledku to bude více, než kdybyste zaplatil vše při koupi…

Orange

Protože u leasingu je šance, že ti ho budou moci vzít…

GoCars.cz

Je to oblíbený trik AAA, napíšou možnost až 50tisíc Kč sleva, ale nakonec to může být jen 20 tisíc. Navíc oni tyto peníze dostanou od leasingovky a ještě z toho mají peníze…

Pokud chcete auto na splátky, určitě zvolte účelový úvěr, a určitě se vyhněte autobazaru AAA a auto ESA!
Doplňuji:
Omlouvám se, psal jsem to k ojetéme vozu…u nových je to nejspíš služba prodejce. Pokud platíte hotově, jsou tam výrazné slevy…

mosoj

Chceš říct že ti někdo půjčí 250 000 bez úroků. Kolik má to RPSN ? To ti již neřekl ? Pohádky jsou na jiném serveru !
Doplňuji:
Už aby se vyučovala ta finanční gramotnost..

cukrar

dyscas, jak jset přišel na tento nesmysl?

Kolik zaplatíte nakonec za auto?

Mc Merkurion

leasingové společnosti jsou většinou pojišťovny,a ve splátkách je právě havarijní pojištění,které by si při koupi auta za hotové člověk většinou nesjednal,takže marže na prodeji nízká,vydělávaj na pojistce