Nechápavé

Jak je tu s kupováním na splátky ??

Kdyz si budu chtit napriklad koupit notebook za 25 000Kč,a koupim si to na splatky(1500/mesic)

Má to nějaké výhody a nevýhody??
Dá se z toho i zadluzit ??

Nejlepší odpověď
isteron

Záleží na tom, koľko bude tých mesiacov, za ktoré budeš platiť. Potom si ľahko vypočítaš, či sa to oplatí. Ak to súrne potrebuješ, tak áno. Záleží na tom, koľko si tá firma prihodí za splátky.

Další odpovědi
Dochy

„Dá se z toho zadlužit?“ – Dá se zadlužit z toho, že se zadlužím? Jednoznačně se zadlužujete tím, že na splátkový prodej přistoupíte.
Nevýhody: máte dluh a zpravidla více zaplatíte. (vyjímečne je možné že nezaplatíte víc, pokud narazíte na nějakou promo akci). Pokud z nějakého důvodu nebudete splácet (a mohou to být i důvody, které se objeví nezávisle na vaši vůli), budete mít problémy. Pokud budete žádat o jakoukoli další půjčku, každý úvěr vám snižuje maximální částku jakou můžete získat. Pokud budete mít problémy se splácením, můžete se dostat do úvěrových registrů jako problémová osoba a opět budete mít problémy např. při shánění hypotéky.

Pokud budete splácet řádně, můžete mít plus pro další půjčky jako spolehlivý klient. To ale zpravidla funguje jen v rámci jedné instituce, zatímco info o problémových klientech instituce navzájem sdílejí

Klaproth

Nákup na splátky je druhem úvěru. Přijetím úvěru se stáváš dlužníkem. Pokud ti ani tohle není jasné, raději si nic na splátky nekupuj. Těch 1500 si šporuj do prasátka a pak si to kup za hotové. Ušetříš a budeš mít novější model. Při nákupu na plátky budeš několik let splácet, až to splatíš, budeš mít již morálně zastaralý stroj. Osobně by do toho nikdy nešel.

gecco

Už tím, že podepíšeš smlouvu na splátkový prodej se zadlužíš – nakolik si musíš spočítat právě podle té smlouvy.
Nevýhody? – jsi zadlužen…
Výhody? – koupíš danou věc, aniž na ni máš hotovost…

Emefej

Přijetím úvěru se automaticky zadlužuješ.