Tw!st

Proč v bazarech bývají levnější auta na leasing?

Tak se koukám na inzeráty, a třeba auto za 150 000Kč tam má cena na leasing: 115 000Kč. Může mi někdo vysvětlit z jakého důvodu to inzerenti takto provázejí? Není pro ně lepší když má finance ihned? Nebo je v leasingu nějaký háček?

Spíše jsem se chtěl zeptat, jestli pro mě jako pro zájemce o inzerát se něco bude lišit. Dejme tomu že mám 150 tisíc na auto, proč bych si ho kupoval přímo za 150 tisíc, když můžu zvolit nabídku bazaru který auto prodává, že cena na leasing je 115 tisíc a já jim ty peníze budu akorát posílat postupně.

Nejlepší odpověď
Schluker

Bazar na leasing obvykle neprodava, prodava na uver. Z nej dostane vysokou provizi – jednoduchou matekatikou cena za hotove – cena za auto na uver zjistite, jak vysoka ta provize zhruba bude. Bauar to tedy vyjde nastejno.

Edit: na uver to vzdy vyjde v konecnem dusledku draz. Clovek musi zaplatit v ramci uveru jak onu provizi, tak take zisk uverove spolecnosti. Tyto uvery obvykle mivaji RPSN vysoko pres 10%. Lepsi varianta, pokud by clovek chtel uverovat, je poridit uver jinde a v bazaru zaplatit cenu “za hotove”. Tak to se da dostat na RPSN kolem 5%.

Další odpovědi
cukrar

Protože to zaplatí někdo jiný a vy to zaplatíte na splátkách ještě více.
Zkuste si spočíta, kolik zaplatíte navíc nad těch 115 tisíc. Nechte si udělat předběžný platební harmonogram a uvidíte, kolik dáte navíc nad 150 tisíc.