Michal Kole

Proč je na koncertě každé opakování refrénu na konci písně hlasitější, kyž na CD jsou všechny refrény stejně hlasité?

Odpovědi
anonym

Zjavne zvukár chce prerušiť, či skončiť ošial v sále, aby účinkujúci mohli skončiť, zhrabnúť honorár a ísť domov.
Hlasitosť refrénu sa pridáva pre poslucháčov aby sa mohli svojim spevom pripojiť. Na monitoroch (odposluch pre hudobníkov a spevákov) sa hlasitosť nemení.

Efchen

Na koncertě si to nemůžeš sám zesílit ;)