adam159

Proč je alfa vodík v přítomnosti karbonylové skupiny kyselý?

Řešili jsme se spolužákem, proč je alfa vodík u v přítomnosti karbonylové skupiny kyselý. Proč není kyselý ten na uhlíku karbonylové skupiny? Týká se to třeba prostorového uspořádání molekuly? Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi
Kelt

Napíšeš otázku, které rozumí jen pár lidí, kteří se vyznají v chemii. A nevím, jakou sloučeninu jste hodnotili, posuzovali. Existuje několik milionů organických sloučenin a dokonce dva izomery mohou mít odlišné vlastnosti. Faktorů je velmi mnoho. A neuvádíš, jaký to spolužák? Ze základní školy, z gymnázia, z chemické průmyslovky nebo z nějakého semestru vysoké školy s chemickým zaměřením.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

adam159

Jsme z gymnázia a jsme prostě jen zvědaví. Rádi bychom tomu přišli na kloub, jenže asi nám tedy nestačí znalosti. Právě proto jsem se rozhodl napsat sem, protože zde mi vždy někdo poradí.