xiperio

Proč imigranti nemají povinnost pracovat, když nejsou v našem sociálním systému?

Pořád se řeší , jaké mají dostávat dávky. Proč prostě neudělají zákon, že si musí na základní potřeby vydělat. Třeba zametat ulice atd. Jak nám to do státního rozpočtu vrátí? Našinec tam celý život odváděl pojištění a oni to vysávají.

Odpovědi
Drap

Doposud nebyl vytvořen žádný takový zákon Ber to jako daň z demokracie a bratrské pomoci.

paul1

Musí mít povolení k pobytu a také pracovní povolení, aby mohli pracovat legálně.

Zdroj: https://www.a­wapartners.cz/blog/co-je-potrba-vyridit-kdyz-chcete-jako-cizinec-pracovat-v-cr

Pepa25

Pracovní povinnost neexistuje. Pro nikoho. (mimo trest veřejně prospěšných prací, ale to je něco jiné)
Pro každé dávky stát stanovuje podmínky, které musí dotyčný splnit. Např. podporu v nezaměstnanosti také nedostane každý).

da ny

O tom, zda dostane imigrant nějakou finanční podporu (dávku) rozhoduje zákon ČR/každého státu.
U nás dávno neplatí povinnost pracovat (to byl „výdobytek“ socialismu).
Každý našinec neodvádí sociální ani zdravotní pojištění.
Někteří „úspěšně“ žijí celá léta na státní útraty. Žijete zde, tak to jistě víte. 😉

WordPress

Statisticky je doloženo to že 10 % lidí u nás živí 90 % lidí, říká se tomu centrální společnost založená na přerozdělování pe­něz.