ten který je

Proč chybí pracovní síla ve Velké Británii?

Proč chtějí Britové pracovní sílu na sběr ovoce z východní Evropy?Proč neosloví uprchlíky z Afriky nebo Blízkého východu které tam mají?Vyplatí se vůbec dovoz pracovníků z Balkánu a Ukrajiny?Děkuji.

https://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/brita­nie-potrebuje-lidi-z-vychodni-evropy-nema-kdo-sklizet-o/r~ae4e5fb072581­1eab115ac1f6b2­20ee8/

Nejlepší odpověď
aliendrone

Hele, tady jde o PRÁCI a o PRACHY! Na manifestacích „za práva“, za „ekologii“, či kdejaké ty moderní hovadiny (kde především manifestují darmožrouti, kteří o SKUTEČNOU práci ani nezavadili!) se může plkat cokoliv.

Jenže jak píši > práce, prachy! Ty bys snad zaměstnal Araba nebo „ohořelý strom“? I kdybys jim dal 2× tolik, co nějakému Bulharovi, tak STEJNĚ pořádně makat nebudou – tohle není žádná „rasistická pomluva“ či štvaní, ale OBJEKTIVNÍ FAKT, který ti potvrdí KAŽDÝ, kdo s nimi měl ohledně práce/výkonu nějaké dočinění. :( :( :(

Další odpovědi
da ny

A proč chybí ve všech evropských zemích?
Dovoz pracovní síly ano, našim firmám též chybí pracovníci z Polska a Ukrajiny.
Mnozí z řad uprchlíků nemají žádné pracovní návyky. Nic neumí.
Očekávají, že se o ně Evropa postará.
Ve Španělsku a Itálii také nemá kdo sklízet zeleninu a ovoce, chybí sezonní
pracovníci. Tam, v UK a u nás také. Léta hnijí třešně a jablka na stromech.
Díky pandemii se mnoho cizinců pracujících v UK vrátilo domů.
Někteří odešli/museli odejít z UK z důvodu „Brexitu“ .
Pracovní síly přece chybí v mnoha evropských zemích, včetně ČR.

Sezonní pracovníci, brigádníci na dohodu jsou levnější pracovní síla pro zaměstnavatele. Žádné odvody, žádné závazky..
Naši studenti léta jezdí na brigády, sběr na západ od našich hranic.
Vydělají si mnohem více, než na „našich plantážích, bramborách“ apod..

Pepa25

Přistěhovalce z celého světa tam mají, ale zřejmě ne dost: nezaměstnanost je velmi nízká (v průběhu celého roku 2019 se pohybovala pod 4 %). Je možné to brát tak, že my dovážíme na nekvalifikované práce Mongoly apod., lidé z ex-SSSR u nás dělají kvalifikované práce, v UK nekvalifikované …

Drap

Jsou to sezonní práce, důvody jsou obdobné jako třeba v současnosti na sběr chřestu, ošetření vinic a podobně. Nepřijdou Slováci a Ukrajinci a úroda se z části bude muset zaorat.