Ametyst

To není tak jednoduché. EU produkuje 9 % světových emisí, Čína 28, Británie 1 %. Kde je jaká bezvýznamná ČR, která má brát na sebe po vzoru havlovském všechny problémy světa. Když jsme montovna, tak není důvod.

Další odpovědi
JežíšKristus

Nezájem a popírání klimatické změny.

Pepa25

Neřekl bych, že odmítají, spíš to neřeší, což je logické, protože ryba smrdí od hlavy: pokud vláda dělá jen to co musí (a i u toho je vidět, že jde jen o závazky v rácmi EU), tak jak k tomu mají přístupovat lidé? S růstem cen energií se to možná změní: bude jasné, že zateplení nebo změna způsobu vytápění není jen o dotazích, ale návratnosti. Samozřejmě to předpokládá rozumnou ekologickou politiku, třeba masivní podporu účinnějšího topení, ne formální akce typu kotlíkové dotace pro pár lidí, kteří se někde první proklikají …

plebs

Austrálie, Indie, Čína, Rusko a USA mají podobný názor.

Beno

Využít bývalé hnědouhelné doly na Mostecku jako přečerpávací vodní elektrárnu. Sníží se tím emise CO².
https://oener­getice.cz/uhli/o-forme-rekultivace-lomu-na-mostecku-ma-byt-rozhodnuto-pristi-rok

Beno

Stabilizovat nestabilní obnovitelné zdroje (fotovoltaické, větrné) přečerpávacími vodními elektrárnami.
https://www.technic­kytydenik.cz/ru­briky/energeti­ka-teplo/propoji-se-dunaj-s-vltavou-a-nahradi-tak-jeden-z-planovanych-bloku-je-temelin_47714.html

Dochy

Ametyst: Jenže Čína má také nejvíc obyvatel. Pro srovnání je zajímavější ten údaj v tabulce „Roční CO2 emise per capita“
Katar 42t
ČR 10t
Čína 7t
a rázem na tom ta Čína není tak špatně.