kurec

Proč bohatí lidé nechodí nakupovat do normálních obchodů, jako je Kaufland nebo Lidl?

Proč bohatí lidé, co chodí normálně v drahých sakách a jezdí v drahých autech na drahé dovolené, nejsou vidět v Kauflandu, Lidlu nebo ve Hrušce? Platí si nějaké pomocníky, aby nemuseli dělat „tak náročnou práci“?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Věř, že chodí…
Ale taky, jak kdo. Někteří využívají služeb jiných, firem, zaměstnanců, objednávek. Šetří čas. Platí si ostatní protože je to prakticky nic nestojí, aby zhodnotili čas.
Ale taky ne všichni to tak dělají i boháči chodí do nejbližšího obchodu, poblíž domu (jednota, Albert, sámoška a podobně), třeba na chleba, rohlíky, mléko a podobně. Stejně i do „obyčejných“ restaurací.
Taky nechodí jen v sakách, ne všichni, ne pořád. „Drahé dovolené“ je relativní. Za prvé pro ně opravdu nejsou drahé, za druhé si bohatí zpravidla nepotřebují brát dovolené (nakládají s časem podle sebe).
Mylné představy, předsudky, filmy a bůhvíco. Káždopádně si velmi vzdálen realitě. Pro příklad je otázka asi stejně hloupá, jako proč se chudí nesprchují, proč smrdí, proč všichni chodí otrhaní, jezdí ve starých ojetinách, atd.

Další odpovědi
Kelt

Jak mám poznat, že ten člověk v obchodě je bohatý. Tlačí stejný vozík, kupuje věci dle potřeby a platí kartou. Jí a pije jako já, třeba si koupí jiné maso, sýr, víno. A musí přijet oblečený jako král v kočáře a s dvořany?

Justin1

Myslím, že buď si nákup nechávají dovážet kurýrem, nebo mají nějakého asistenta, který jim nákupy zařizuje, nebo vyrazí na nákup v nenápadném oblečení a v nenápadně vypadajícím autě, aby nepůsobili jako pěst na oko. Nějaký luxusní sporťák se na nákup stejně nehodí, protože se do něj žádný pořádný nákup nevejde.

elkon

Asi se převlíknou, abys je nepoznal.

zjentek

Bo se nechcejí otrávit? A ty bys chtěl, kdyby ses měl dobře?

plebs

Možná mají sluhu

dubraro

Ale chodí… Pravda, v Praze má Kaufland takovou pověst, že je pro socky, ale jinde tam potkáš uklízečku i ředitele.

paul1

Ale chodí, je mezi nimi hodně šetřílků. Najdeš je i v sekáči, někteří (ré) se přiznali, ale prý hlavně proto, že tam najdeš originály, které jsou jen v jednom kuse.

da ny

Jejich manželky chodí i do Penny, do Kauflandu i Lidlu.
Ti velmi bohatí, pracující mimoni na to mají lidi. Nechají si nákup dovézt. Často netuší ani kdo, kde, pro jejich domácí kuchyni nakupuje. Výpěstky a produkty z chovu hospodářských zvířat berou z farem, někdy ze svých

cappuccino

Ti hodne bohati vetsinou ani moc nakupovat nechodi. Doma maji kuchyn za ctvrt milionu nebo i vic, ale nikdy se v ni nevari. Oni vetsinou chodi na jidlo nebo si nechavaji poslat jidlo, poradaji party. Anebo maji personal, ktery se o vse postara.

Disraeli

da ny, a „dokonce“ jsou ‚někdy‘ bohaté i samotné ženy (‚někdy‘ i bez muže) 🤭 A dokonce i ti „velmi“ bohatí chodí do obchodů… ale hlavně nikdo není stejný a nejedná stejně, takže zevšeobecňovat podle velikosti bohatství a rozdílu mezi nimi není moc věcné… je snad pravda, že ‚chudí‘ smrdí, nesprchují se a chodí v otrhaných hadrech?

da ny

Mám přes 40 let kamarádku. Díky manželovi mají obchod, 4 domy, 4 auta (jen Volvo, žádné Ferrari, Bentley apod.). Pár milionů, pro sebe, děti i vnoučata.
Chodí pěšky do Penny, MHD do Lidlu, Kauflandu i Tesca (bez ŘP). Při nákupu potravin se chová stále stejně. Pro kvalitnější potraviny jezdí do Německa, něco z českých farem. Pomocníky v domácnosti nemají. Jsou to prima lidé. Jedno z dětí se chová trochu jinak, protože „Přece není žádná socka.“ ;D

da ny

Děkuji za poučení. Nejsem tak úplně chudá duchem ;D
Reagovala jsem na otázku: „…co chodí normálně v drahých sakách…“ (patrně myšleni muži :) a v tomto duchu reagovala v odpovědi (zmíněné „manželky“).
Nic jsem nezvšeobecnila a je mi líto, zda jste to tak možná mohl pochopit . Jedni bohatí chodí do obchodů, jiní ne, osobně nebo pověřené osoby. Objednat dovoz nákupů si může každý (bohatý, velmi bohatý, stejně jako člověk méně movitý). Někteří jsou „mimoni“ (vůbec nemají přehled co kolik a kde stojí, neřeší to, nezajímají se).
Někteří čeští politici i političky se i dnes domnívají, že ceny v „poslanecké kantýně“, jsou v každé jídelně, bufetu, kantýně.
Mnohý bohatý člověk si nechá pro pětník vrtat koleno a zbytečně svůj peníz za zboží nevydá, pokud může koupit jinde levněji. Miliardář bývá, často nad věcí ;)

Disraeli

:)