Pokročilý

Proč BIOS nemůže nalézt můj SSD disk?

Občas se stává, že když zapnu počítač tak se dostanu do BIOSu a dal už ne, protože BIOS nemůže nalézt SSD disk (systémový). Neustále to blbne občas ten disk nalezne občas zase ne. Nevím v čem je problém. Zkoušel jsem jiný SATA kabel, zapojení do jiných portů.., ale ani tady nebyl problém. Nějaké rady, jak přijít na to, kde je problém?

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jo, tohle znám. Také jsem z toho byl na švestku. Víš, on to nemusí dělat datový kabel, ale silový (napájecí). Hovada se "pochlapila", když chtěla vylepšit staré dobré Molexy. Prostě to špatně drží v konektoru SSD, není dostatečně silný kontakt, což vede k výpadkům disku. (neočekávný zásek či přímo restart systému, nenalezení disku BIOSem) Jako nejrychlejší řešení jsem použil elektrikářskou pásku (důkladně přilepil kabel k disku, aby "samec" neměl možnost v "samici plandat".

Tahle lapálie položí jakýkoliv systém NAD rámec jakékoliv obnovy, rescue utility se pokusí přeformátit disk "z chodu" s pře/znovurozdělením partition (likvidaci staré a vytvoření nové), přičemž skoro vždy dojde k zatuhnutí a nadále již nic nepomůže. Pouze nová instalace (s odstraněním staré a vytvořením nové partition) pomůže - sbohem data.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1330
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1110
Zlatý Hlada 1051
Zlatý led 1030
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 763

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.