danyy

Proč ameračani zaměňují Česko za Čečensko?

Doplňuji:
Myšleno vtom smyslu že například potom bombovém útoku v Bostonu si američáné zaměňovali Čečensko za Česko

Nejlepší odpověď
marci1

Pro Američany je Evropa i ostatní světadíly tak trochu „mimo“, poněvadž oni jsou Američané a víceméně pro ně existuje jen Amerika, na kterou jsou velmi hrdí a pyšní. Na druhou stranu, např. kolik Evropanů dokáže vyjmenovat všechny americké státy ?
Doplňuji:
Poněvadž jim to zní podobně, a proto si to pletou. Také proto, že o Čečensku slyší více než o Česku.

Další odpovědi
pl4toon

Proč by měli znát rozdíl mezi Českem a Čečenskem? Vždyť si žijí v zemi, kde je nic takového nemusí zajímat :D
Pro amíky jsme všichni rusáci. Stačí se podívat na filmy, co točí. Jakmile se děj oficiálně udehrává v Čechách, tak se tu najednou mluví rusky, jezdí se tu v Gazech atp. Dokonce jsem viděl i nějaký film, kde se část děje odehrávala v Rusku a domorodci tam mluvili česky. Točilo se to asi někde u nás.
A proč mluvím o filmech? Protože to je nejspíš to jediné, co většina amíků má jako zdroj zeměpisných informací.

anonym

Při pohledu na mapu Evropy by ti to mohlo lehce dojít. Obávám se, že Američané si toho v Evropě a Asii pletou více. Uvědom si, že jsme malinkatá zemička. Je jenom naší národní nadutostí myslet si, že všichni lidé na světě musí vědět odkud pochází Jágr, Gott, Dvořák atd. Mohli by ale vědět, odkud pochází „otec privatizace“. Ten by měl být zapamatovatelný z praktického hlediska.

TokFan

marci1: většina co chodí do školy – třeba já se musel učit všechny státy severní, střední i jižní Ameriky i s hlavními městy 🙂
Doplňuji:

  • ještě najít na mapě a zakreslit do slepé mapy

ten který je

Protože nás řadí stále někam na východ k Rusákům a není se co divit – stačí se podívat jak chlastají představitelé stá­tu.

maschin

Ruku na srdce. Kdo z vás by si třeba nespletl Uruguay s Paraguayí? Nebo Niger s Nigérií? Ale Američani by o nás mohli něco vědět, jsme jejich důležitými spojenci v NATO