GenKi5

Problém s PC-žádný obraz

Na své staré PC sestavě kde je standartně integrovaná GPU jsem zkoušel GPU u které jsem si nebyl jistý zda funguje. Po zapojení jsem zapnul PC, zdroj, CPU, HDD,… všechno se rozjelo ale obraz nic. Tak jsem ji vytáhl, všechno dal na původní místo ale obraz stále nikde… Mohlo se tím něco zkazit? Popřípadě co? Děkuju za odpovědi :)

Odpovědi
anonym

Otestuj zda se monitor vůbec dá zapnout (pokud ne máš pravděpodobně jen špatně připojený napájecí kabel do zdířky v monitoru, viz obrázek https://goo.gl/pyR­c17 ) Napájecí kabel monitoru totiž nemá žádný zámek který by kabel spolehlivě držel v pozici takže velmi často se stává že sice vypadá správně připojený ale ve skutečnosti nemá kontakt …

Pokud po spuštění počítače monitor zapnout jde ale hlásí něco ve stylu "no signal"pak stejně důsledně ověř zda je na obou koncích správně připojen datový kabel (vga, dvi, hdmi, dp)

Pokud nic z toho nepomůže proveď reset biosu podle manuálu ke své základní desce (obvykle stačí jen pinzetou na dvě vteřiny přemostit jednu dvojici pinů a neboj není to vůbec tak složité jak to možná zní, je to jednoduchý zásah který je v manuálnu desky podrobně popsaný … (pokud manuál desky nemáš zjisti si název desky, je přímo natištěný bílou barvou na desce zvýrazněným písmem a podle názvu pdf manuál najdi na internetu)

Pokud nic z výše uvedeného nepomohlo začni se poohlížet po náhradních datových kabelech k monitoru a náhradním napájecím kabelu, je možné, že jsou vadné …

Arne1

Jak jsi mohl vytáhnout integrovanou GPU ? Nebo co jsi vlastně vytahoval ?

lukas1912

Něco podobného sem dělal i já ale mně to šlo pak normálně nahodit.

Nejprve bych viskou šel vita-hnout rámky a znova je tam dat pokut to nepomůže

tak bych zkusil vita-hnout knoflíkovou baterku a znova ji tam dat ale po vytaženi baterky budeš muset v biosu nastavit datum a čas

anonym

Když zapneš počítač a poté zapneš ručně i monitor tak by se měl rozsvítit a zobrazit něco ve stylu „no signal“ je to tak nebo jsou projevy chyby u tebe odlišné ?

anonym

vytažení baterie CMOS a manipulace s RAM moduly jsou naprosto nesmyslné rady, doporučuji je zcela ignorovat … neuvěřitelné co si lidi umí vymyslet za blbiny.