Vitass

Problém s kotlem

Otázka technického rázu. Mám kombinovaný kotel Junkers (cca 3roky starý)a klesl mi tlak v topném okruhu. Potřeboval bych dopustit vodu, ale nevím jak. Žádný jiný přívod vody, než vodu pro ohřev teplé tam není. Na netu to nejsem schopnej najít. Please help.

Nejlepší odpověď
Q

V jednom místě (a v tenhle okamžik doporučuji manuál) určitě ten přívod studené je – asi by bylo fajn to odkrytovat a bude ""ze zdi"" hledej a najdes 🙂

Zdroj: http://www.jun­kers.cz/dokumen­tace/obsluzne-navody/

elektrikář

Každý slušně vyrobený kotel má napouštěcí a vypouštěcí ventil dole pod kotlem.Bývá uzavřený ještě šroubovací zátkou. Dopouští se vodou z vodovodu. Pozor v řádu je dost velký tlak. hlídat pokud je systém z uzavřenou nádobou v té je gumová membrána
Pokud je systém z otevřenou nádobou hrozí přetečení, Vše by mnělo být v manuálu u kotle popsáno,Nebo pro jistotu pozvěte topenáře.