iceT

PRITEL MA POCHYBNOSTI O OTCOVSTVI,CHTELA BYCH VEDET,KTERA ISTITUCE SE TOUTO OTAZKOU ZABYVA A KOLIK TO STOJI.

JE NUTNE NEJAKE SPECIALNI POVOLENI?NAPR­.SOUHLAS MATKY APOD.
Doplňuji:
podotykam,ze me nikdo nepodvadi a onen potomek ma uz nekolik let a pochazi z doby,kdy jsme se neznali.

Nejlepší odpověď
kropitko

Karbo má pravdu,platí se okolo 5000 kč,jen si dejte pozor,aby laboratoř která Vám testy bude provádět byla certifikovaná.Další věc je ta,že tyto testy nelzou použít u soudu jako důkaz,takže pokud si myslíte,že je budete chtít u soudu použít,budete si muset cca 20000 kč doplatit. Žádné speciální povolení neexistuje. Dále bych Vám doporučila,aby jste si ty testy nechali udělat všichni…

No a z Vašeho dodatku nejsem vůbec chytrá.

to Culindo,žádný souhlas rodičů,pokud by se jednalo o ten test potřeba není. Laboratoř Vám zašle speciální kartáčky, kterýma si vytřete pusy a zase je pošlete zpět. Nikdo nezkoumá jakékoliv svolení.
Doplňuji:
Dobrý den,díky už tomu rozumím. V nejbližší době by mohl vstoupit v platnost zákon o tom,že se prodlužuje doba na popření otcovství. Momentálně je tato lhůta pouze do 6-tého měsíce věku dítěte. Takže i kdyby test prokázal,že dítě jeho,tak s tím e zatím nedá nic moc dělat. Sice existuje možnost,podat si návrh k nejvyššímu státnímu zástupci,ale ten se stejně rozhodne tak,aby to bylo v zájmu dítěte .....

Další odpovědi
karbo

Já na tom nevidím nic špatného,že si chce otec být jistý,jestli je dítko jeho.Nedávno byl v televizi pořad a statisticky je každé šesté dítě někoho jiného.Žena vždy ví kde je pravda,tak nechte mužům také právo,aby si byli jisti.Vůbec to nemyslím ve zlém proti ženám,to-ne.Stojí to okolo 5000Kč,ale více se dozvíte na … www.p-test.cz

Zdroj: www.p.test.cz

anonym

Kdyz jste si jista otcem ditete,me by teda urazil,nechala bych to na nem,at si vsechno zaridi sam.Takoveho chlapa bych ja uz stejne nechtela.

Cullinda

Já to vůbec neodsuzuji.. Otcem svého dítěte jsem si stoprocentně jistá, ale můžu si být jistá personálem porodnice?? Viz nedávná tahanice o vyměněné holčičky. Proto chci chlapa u porodu. Ne proto, abych ho při kontrakcích škrtila, ani aby stříhal šňůru, ale aby na mě a na prcka dohlédnul..
Poradím jen toto : zeptejte se v nemocnici. Když mohou dělat genetické testy na vrozené vady, udělají i test otcovství a cenu jistě sdělí. Navíc v té nemocnici je nějaká ta jistota o správnosti testů, protože jiné instituce,které toto provádějí zatím v ČR nemusí nijak dokládat svou odbornost. Samozřejmě je potřeba souhlas s provedením testu od obou rodičů.