Pokročilý

Jsem pojištěná pro případ střetu se zvěří. Pokud náhodou zvíře srazím, vyplatí pojišťovna případnou škodu?

Dobrý den,

před rokem jsem si koupila auto, a u zákonné pojistky vozidla jsem si nechala sjednat i připojištění střet se zvěří. Jelikož bydlím v lese, kde zvěř opravdu ráda skáče do cesty. Ovšem, nedávno přibyla na cestě značka "zvěř". Tudíž by mě zajílo, kdybych náhodou něco srazila, jestli mi pojišťovna vyplatí nějakou škodu. Máte někdo zkušenosti? Popřípadě někdo kdo by se vyznal v tomto?

Velice děkuji za odpověď, přeji pěkný den
--
Původní neotázka
připojištění auta / značka "zvěře" v okolí

Odpovědi:

Zlatý

Záleží na znění smlouvy a každý případ posuzuje pojišťovna samostatně.

Bronzový

O tomto pojištění jsem taky uvažoval .... jenže po zjištění, co vlastně pojišťuju jsem o to ztratil zájem.
Pokud srazíte zvěř a rozbijete si jen světlo a nárazník, tak je to pojištění dobrý.
Pokud ale následkem srážky se zvěří dojde k vymrštění vozu mimo silnici, kde dál nabourám do stromu, spadnu do potoka ... (prostě auto na odpis), tak mi pojišťovna zaplatí jen to rozbité světlo a nárazník.
Proto je lepší plné havarijní ručení.

Stříbrný

Plnění bude podle smlouvy, kterou jste uzavřela.
Ve vztahu ke značce se nic ze strany pojištovny nemění.

Bronzový

U tohoto typu nehody pojišťovny chtějí vyšetření policií, z výsledku odvozují plnění. Takže značka přímo pojišťovnu nezajímá, ale může zajímat policii (nepřizpůsobení rychlosti a pod).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 741
Stříbrný cukrar 689
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 295
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.