skywalker

přijímačky na vysokou školu

Dobrý den,

Chodím na osmileté gymnázium a slyšel jsem, že v průběhu studia se shromažďují moje výsledky a ty pak hrají nějakou roli při přijímačkách na VŠ. Je to pravda ? pokud ano, od kolikátého ročníku to tak je, zahrnuje to pouze vysvědčení a jak velkou roli to hraje ?
Doplňuji:
Pockat tim padem myslite septimu a oktavu na osmiletem nebo tercii a kvartu ? pokud tercii a kvartu jakto ? o_O jinak dekuji za odpoved :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Na přihlášku se píše vysvědčení z třeátku s čtvrťáku, ale většinou se jedná jen o formalitu. Ale co ti může u přijínaček pomoci, jsou výsledky z různých olympiád (che, mat, bio atd.), získané certifikáty z cizích jazyků, účast na různých středoškolských projektech a soutěžích…za to všechno dostaneš body.
Doplňuji:
Samozřejmě myslím septimu a oktávu – tedy co, se týče vysvědčení. Certifikáty a a výsledky ze soutěží nejosu časově omezené, ale nejdůležitější jsou ze středoškolského období.