Kepler

Přihodí se vám někdy pracovní záchvat, kdy během jednoho dne stihnete udělat tolik věcí, co se nahromadily za 2 týdny?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Občas ano

Obvykle jsem nejaktivnější večer, nejvíc mi to vyhovuje.

Další odpovědi
quentos

Občas ano

Jo, to znám. Ale pak se to vyrovná několikadenním odpočinkem…

dust8

Mám jiné řešení - popište

Pokud přijde něco takového, tak se to často stává i neočekávaně viz. odklady atp.., čili moje rada je naučit se pracovat co možná nejefektivněji a naučit se občas improvizovat..

Rokio

Nesnáším resty a vše řeším průběžně.

Tohle je typický projev prokrastinace. Neustále odkládat své povinnosti a pak udělat všechno rychle a často ne příliš pečlivě.

Já své povinnosti vykonávám co nejdříve (jakmile vzniknou) a podle mého doktora je to projev impulzivity.

Lepší je ale být impulzivní a užívat třeba i na to léky než prokrastinovat.

aliendrone

Občas ano

Teď si nejsem jistý, jestli správně chápu na co se ptáš. Pokud jde o situaci, kdy se v důsledku nahodilostí takříkajíc daří „samo od sebe“, tak to znám a mám MOC rád. Však víš – všechno jde HLADCE napoprvé, stačí jediný telefonát, pokyn, pokus apod. nebo třeba chytíš na semaforech „zelenou vlnu“ či dokonce problém tak nějak „zmizí sám od sebe“. Jen „odškrtáváš“ – další prosím! Jo, to je PARÁDA. :)

Jenže nwm, jestli to je věkem, dobou, obojím či něčím jiným, popřípadě kombinací zmíněného, ale zažívám to stále méně a méně. Jako kdyby věci byly nějak „škodolibější/zlo­volnější“, lidé „blbější“ a Murphyho zákony pracovaly s větší platností/účinností nebo co. :(

Tedy ne že bych si stěžoval na nedostatek vytížení, zpravidla mám slušně naplněnou položku „ve frontě“ a když se náhodou stane, že ne, tak jsem doslova VELMISTR v tom, jak ji naplnit nejen sobě, ale i jiným. Odkoukal/podědil jsem po vatim, teď se mi doslova ŽIVĚ vybavilo jeho nesmrtelné: „Máš roupy? DOSTANEŠ PRÁCI!“, jako kdyby mi fakticky stál za zády. ;) :D :D

Spíš je u mne běžná situace, kdy mám rozděláno (souběžně) vícero prací a pak příchází „střelba do gemby“ úměrně s jejich počtem. Což řeším snahou o udržení v rozumných mezích, v důsledku čehož prozměnu nevyhnutelně přichází „slepé chvíle“ a dilema „mám začít s něčím dalším“? Pochopitelně s výše zmíněným potenciálním rizikem „jazyk na vestě a střelba do gemby“. :(

Jedním z řešení je využívání takových nemilých prostojů k opruzování zde. Však víš, vyznávání lásky havloidům, rozkrývání tvého erotochlívného počínání či zjentkova zjevného mnohoženství, o gangsteru Dochym či Její Excelenci velvyslankyní PEKLA na Zemi nemluvě.

Víš CO by mě zajímalo? Já si na to nějak nedokážu vzpomenout, ale VÍM, že „kdysi to šlo lépe“ (pamatuji/vybavuji si to, ale jen „jako celek“, nikoliv podrobně)! No schválně – JAK jsme věci dělali před cca 30+lety? Bez počítačů, mobilů, e-mailů, krátkovlnných příručních vysílaček, navigací, internetu atd.? Nebo jen trpím utkvělou představou, že „tenkrát to šlo snadněji“ a „svět byl jednodušší“? No? :)

marci1

Občas ano

Zejména když po několika zatažených dnech vykoukne na obloze slunce a jakoby mě nabije. Ale běžně se snažím vše řešit průběžně jedno po druhém. 🙂

zjentek

Mám jiné řešení - popište

Trpím ADHD a ostatními hypersračkami, včetně utřepaný nohy a nejen té. Život můj je jeden aktivní záchvat, ale nevím o tom. Pro mě je to „jen život“, ovšem ostatní okolo jako by nepřetržitě spali, alespoň tak mně přijdou. Je to ono? (;

terry

Občas ano

JežíšKristus

Občas ano

Ano pwosím

GM

Nesnáším resty a vše řeším průběžně.

Dochy

Občas ano

Bohužel po ročním spánku nestačí, když se během pár hodin vypořádám s resty za poslední 2 týdny…

paul1

Občas ano

Kepler

quentos: tys to trefil do černého. Ale co, jak jsem se dočetl, prokrastinace není lenost, aneb práce neuteče, páč nemá nožičky 😊