Dodopolasek

Přidělování bodů ELO na herna.net/scrabble

Jak toje, když hraju třeba o 20 bodů a na konci někdy dostanu jen třeba 13? Čím a proč se to krátí?

Nejlepší odpověď
quentos

Záleží na tom, o kolik vyhrajete. Nehrajete „o“ 20 bodů: 20 bodů je Váš tzv. „střední zisk“ a ten získáte zpravidla při výhře o 50 bodů. Vyhrajete-li o méně, dostanete méně a naopak. Výše středního zisku pak závisí na síle soupeře.

Další odpovědi
anonym

nemám zkušenost s herna.net, avšak ELO je obecný pojem který vznikl už pro hodnocení kvalit šachových hráčů, a snad jej herna.net používá podle obecných zásad … tedy

je to vždy relativní vyjádření vašich hráčských úspěchů kalkulované na základě vašich dosavadních výher a proher, statistický model není zcela triviální například vaše vítězství nad někým kdo má o mnoho nižší ELO koeficient než vy vám váš vlastní ELO skutečně může snížit (a prohra pak tuplem) … ale pro bližší info bych radil prostudovat tento článek o ELO Rating System a vyzkoušet si to vypočítat ze zde uvedených vzorců.

Zdroj: http://en.wiki­pedia.org/wiki/E­lo_rating_sys­tem