Při koupi podle druhu pozemku je levnější orná půda nebo sportoviště?

Nejlepší odpověď
honza19hk

řekl bych že sportoviště. Jelikož orná půda pokud je kvalitní je ta nejlepší. proto jsou ceny těchto pozemnků dost vysoké. A zemědělci je neradi prodávají.

Další odpovědi
mosoj

Tak sportoviště není druh půdy !!
(3) Pozemky se člení podle druhů na ornou půdu, chmelnice, vinice, zahrady, ovocné sady, trvalé travní porosty (dále jen „zemědělské pozemky“), lesní pozemky, vodní plochy, zastavěné plochy a nádvoří a ostatní plochy.

Jinak rozhoduje hlavně tržní cena pozemku a ta nemusí být ovlivněna jenom bonitou půdy.

anonym

Pro mosoje: Netvrdím, že sportoviště je druh půdy ale druh pozemku! patří do kategorie ostatní plochy. A zajímal mne všeobecné srovnání hodnoty pozemku. Děkuji za odpověď honzovi19hk. Pochopil na co se ptám ;)