Při kojení musím brát antibiotika,protože jsem nemocná(zánět v krku) a lékař tvrdí že na miminko ty prášky nemají vliv.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Dcera také kojila a brala antibiotika.

Zdroj: http://www.ba­byonline.cz/ses­tinedeli/uziva­ni-leku-pri-kojeni.html

Další odpovědi
pokazdejinak

já bych doktorům věřila… kojila jsem skoro 2 roky a taky jsem v tom období musela brát nějaké atb – prostě doktor musí vybrat takové, které jsou vhodné i během kojení. přečtěte si pozorně příbalový leták, hlavně právě kapitoly o těhotenství a kojení a ještě prostudujte kontraindikace a správné dávkování. A ať jste brzo zdravá :)

hanulka11

Je fakt, že dnes je vše jinak. Pokud vám to řekl lékař- tak to tak asi bude.
Já když jsem rodila císařem a brala jsem antibiotika tak jsem kojit nemohla. Ale to už je "několik "let.

MacaM

S tím bych úplně nesouhlasila. Mateřské mléko do sebe „nasává“ veškeré do těla přijaté látky, tudíž i ATB se miminku částečně dostanou. Mám zákaznici, která také úžívala ATB a miminko začalo stávkovat při kojení, chuť se může změnit, mohou nastat drobné zažívací potíže.
Držím palečky, miminku se až tak nic nestane, tělíčko se pročistí, ale neužívala bych je dlouhodobě a často. Je lepší využít alternativy, jsou na trhu homeopatika, nebo mnou doporučované české bylinné produkty, které nemají negativní vedl. účinky a mohou je i miminka, těhotné a kojící.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou