Complex

Při jakých aktivitách a na jakých místech bylo nejvíce lidí zasaženo bleskem?

Odpovědi
Kepler

Nejvíc lidí (desetitisíce denně) je zasaženo Bleskem u prodejců denního tisku. Kupodivu takový zásah většinou přežijí, ne však bez trvalých následků pro duševní zdraví. Jinak se nedoporučuje běhat na otevřeném prostranství, schovávat se pod strom a nadávat nějakému bohu (Zeus byl na to specialista). Praštit do tebe může blesk kdekoliv, dokonce i mezi paneláky s hromosvody. Někteří z toho mají trvalé následky v podobě účesu „blesk do pažitky“
https://www.wi­kiskripta.eu/w/Za­sa%C5%BEen%C3%AD_bles­kem