Hufnágl

Převzal nějaký zahraniční zpěvák/zpěvač­ka/kapela nějakou melodii od českých skladatelů?

Znáte nějakou?
==
P.S. Omlouvám se za banální dotaz.

Nejlepší odpověď
da ny

Z archivu: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ceske-pisnicky
J. Vejvoda: „Škoda lásky“.

Další odpovědi
Aura

Jožin z bažin je oblíbený. Slyšela jsem ho i v metalové/roc­kové verzi.

Funguje vám ostatním tato stránka v mobilu? Mně moc ne, musela jsem na počítač. V mobilu mi totiž nejde na něco kliknout, nereaguje to – na některé otázky, nebo na různá políčka jako je odpovědět nebo ikonka profilu. Ale mobilem to není, je dobrý, nový a vše ostatní funguje. Máte podobný problém?

Midoc

Zahraniční symfonické orchestry hrají skladby od českých skladatelů Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka,
Leoše Janáčka, Gustava Mahlera atd.

EKSOT123

Mě se dotaz líbí. Ale zatímco naši převzali zahraničních písním tisíce, a většinou je mírně či více textově pokazili, tak opačných příkladů bude málo.
Píseň pro Kristýnku (článek o písni: https://www.po­zitivni-noviny.cz/cz/clanek-2009100034
byla nazpívána ve více zahraničních variantách, jedna z nich je známá Buona sera

Schluker

Protoze mi opakovane nejde vkladat odpovedi, odpovim zde, v diskuzi:

Jedna z celosvetove nejslavnejsich je Magic Key od interprera One-T. Je v nem sample z pisne Ma Hra od Blue Effect.

Diky za pripomenuti, jdu si ji pustit :)

Aura

Taky s tím mám občas problém. Ale pouze v mobilu. Možná chyba webu.

Schluker

Jj, taky na mobilu. Zjevne se prechod na novy vzhled uplne nepovedl..

Schluker

Příspěvek smazán administrátorem.