annas

Převedete mně, prosím, tuto větu do srozumitelné češtiny?

„Náš king Beďa Falckej řezal vajnoš Rumunskem, na to škopky, a tak vo tým žádná, že byl prohlé jak luk.“

Tušim, ale nejsem si zcela jistá. Hantec neznám. Nejvíc mě zajímá význam spojení „vo tym žádná“.

Doplňuji:
Děkuji. Domnívala jsem se, že téměř všemu rozumím, ale je to úplně jinak – Rumunsko rum? – to vědět, nenapsala bych velké písmeno, dále vajnoš, škopek …

Nejlepší odpověď
vagra

Náš král Bedřich Falcký ředil víno rumem, na to pivo, takže že byl zcela jistě namol.

Vo tym žádná-bez pochyby,zcela jistě…

Další odpovědi
flodur

Naše jednička Bedřich Falcký míchal víno z rumem na to pil pivo a tak je jasné že byl řádně opilý.

mosoj

Já tomu rozumím jako „nepochybuj“, „to je jisté“ a pod. Zase nevím co je „vajnoš Rumunskem“.

eva

„vo tym žádná“ znamená, že je to pravda. Jako „o tom žádná pochybnost“ .Taky to u nás používáme 🙂. A „řezal vajnoš“ bych řekla že „byl na vojně“ .

dědapetr

Správně to má vagra a tady je slovník:
http://www.han­tec.cz/hantec/slov­nik/slovnik.htm
Betelně to góme vagra.

FOG

Taky na me hledeli obcas cisnici,kdyz jsem chtel "rumunskou"kavu.
Tedy kavu s rumem.Bylo to cca pred skoro 30 lety,kdyz jsem to zacal pouzivat.
Nerikam,ze jsem to vymyslel,ale napadlo me to tehdy a pochazim mj. ze stredni Moravy.