Avatar uživatele
postcd

Přepočet kalorie na kilo kalorie

Google kalkulačka říká: 1 kilocalorie = 1000 calories
Wikipedia říká: kilo kalorie - 1 kcal = 1000 cal ≈ 4 185 J = 4,185 kJ
viz.: https://cs.wikipedia.org/…

Na anglických stránkách však čtu že existují tzv "large food/calories" a "small calories"
viz.: http://www.rapidtables.com/…

Na kalkulačce potřebné denní spotřeby kalorií jsem vypočítal že na udržení váhy potřebuji 2000cal denně, mrkev má podle http://www.czfcdb.cz/… 36cal ve 100g hmoty. Kolik g této mrkve mám sníst abych splnil 2000cal?

Zde také diskuze na toto téma: http://ceskeforum.com/…

Děkuji
Doplňuji:
zde kalkulačka denní potřeby kalorií: http://www.bezhladoveni.cz/…

Zajímavá 0 před 2960 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
cochee

Na tom není nic složitého, jen vysvětlím plantající angličtinu: large calorie = kcal, small calorie = cal. Podle platných norem bychom se měli bavit v J a kJ, kteréžto jednotky jsou součástí závazné metrologické soustavy SI (EU to má úmysly opět rozkopat do chaosu, jak to bylo kdysi), cal je jednotka zastaralá a používat by se neměla, ovšem zvyk je železná košile...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Na udržení váhy si stačí pamatovat, že 1 cal = 4,2 kJ (používá se zaokrouhlení). Hodnoty se uvádí dnes převážně v kJ, ale i cal. Pokud tedy požadujeme denní příjem cal 2 000, budeme si počítat počet kalorií, které sníme podle tabulek těchto hodnot ( mrkve samozřejmě přiměřeně, poněvadž po požití 1 kg bychom zemřeli na otravu vitamínem A ).Velmi dobrá je tato tabulka : http://www.kalorick… a zde výpočty : http://www.jednotky.cz/…
Doplňuji:
Měl by se používat výraz kcal, ale používá se většinou stále cal.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Richie

Nějak moc nechápu na co se přesně ptáš. Jak píšeš 1 kcal = 1000 cal. Je to stejné jako 1 kg = 1000 g. A jestli se ptáš na to kolik můžeš sníst mrkve, když víš, že má tolik kalorií a ty můžeš sníst jiné číslo kalorií, tak by ses asi měl vrátit do 2 třídy ZŠ. Ale pokud chceš zhubnout nebo si udržet postavu, měl by si jíst i jiné věci než je mrkev.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Marci1: poopravím. Bordel v tom je, ale trochu jinej. zkratky cal a kcal se obvykle používají dobře, jen se obvykle kcal čte jako kalorie, což je chybně. Je to kilokalorie. Týká se tedy potravin. Ale víceméně všichni vědí s čím pracují, tak to nečiní potíže. Chybně "cal" snad uvádí jen Postcd v otázce ;-) s 2000cal denně by dlouho nevydržel. Pokud se dobřa pamatuju, tak je to 1 tic-tac ;-)

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
postcd

Chybně pokud vím nic neuvádím. Tuto hodnotu jsem dostal z kalkulačky na http://www.bezhladoveni.cz/…

Denní příjem kalorií pro udržení stávajcí váhy: 2000 (cca)

Jinak ještě nebyla zodpovězena otázka... "Kolik g této mrkve mám sníst abych splnil 2000cal?"

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Chybně to uvádíš, protože na té kalkulačce to je blbě. Tvrdohlavě mluví o kaloriích, přitom jde o kilokalorie. Tak na takovou kalkulačku, kde nedělají rozdíl mezi kalorií a kilokalorií (metrem a kilometrem) bych se osobně vybod.

před 2960 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví