Human

Prečo USA a Británia nechcú prejsť na jednotky SI?

Odpovědi
anonym

Nemáš správné informace – GB dokončila přechod k jednotkám SI v roce 1995, souběžné používání některých původních jednotek (zejména v obchodě) je tolerováno (podobně, jako u nás já dodnes kupuju metrák brambor, ne 0,1 t).
V USA je používání jednotek SI povoleno, ale proč nepřejde USA ´zcela´ by ses musel zeptat tamní vlády, jako docela dobré důvody si dovedu představit náročnost toho procesu, dostatečnou velikost ekonomiky, dostatečnou rozlehlost země, lidnatost…
Doplňuji:
Mimochodem – víš, jak říkaj „čtvrtlibráku se sejrem“ v Paříži?
;-D

Kelt

Od roku 1980 je SI soustava platná pro celý svět, ale jiné jednotky se mohou používat také – musí ovšem být naznačený přepočet do SI soustavy.