Human

Prečo sa nebudujú solárne elektrárne hlavne na Sahare?

Prečo sa nebudujú solárne elektrárne hlavne na Sahare? Tam predsa svieti Slnko najviac, takže by sa tam vytvorilo aj najviac elektrickej energie? Alebo sa mýlim? :D

Nejlepší odpověď
www

Protože výroba je jedna věc a distribuce jiná, přičemž efektivita se skládá z těchto obou kritérií.

Další odpovědi
petra15

Pokud vim, tak se tam buduji, ale mimo pisecnych uzemi v Tunisku a Alzirsku. Ve Spanelsku jsou uz dlouho a ve velkem.

Irisa

Nojo, slunko tam svítí, ale ta energie se musí taky někam dopravit… umíš si představit kabely přes celou saharu? a navíc, ty písečné duny se pořád mění, určitě by ty panely zasypal písek :D ale zajímavá otázka :)

Lamalam

Na Sahaře je malá poptávka po elektrické energii.

MK44

Proč se nestaví na Sahaře? A je tam bezpečno? Investoval byste miliony nebo miliardy do stavby technologie a vedení od ní v některém saharském státě? Ve kterém? A jak zabezpečit vysokonapěťové kabely v moři? Nadzemním vedením to přes moře nepůjde…;-) Možná podkopat Gibraltarský průliv jako La Manche by teoreticky už šlo.
Navíc je na Sahaře shruba stejný denní čas jako v Evropě – a elektřinu neumíme skladovat. Polední výkon saharských elektráren by se dal využít tam, kde mají právě večer – to jest kde? Východní Asie, Indonésie, Austrálie. Do Evropy bychom si museli dopravit elektřinu ze slunečních elektráren v Brazílii a v Mexiku. Mno, každý nápad dobrý, zkuste to nějak zorganizovat … 😉

anonym

Jakmile je délka vedení větší než polovina délky vlny – cca 3000km – (lambda půl), shoří Ti vedení vinou ztrát na kabelu, nebo dopravíš jen poloviční množství energie a drátama budeš přitom vytápět Afriku.
Vy environmetalisti jste všichni stejný. Blbym nápadem chcete zachraňovat lidstvo. Navíc, když to není třeba.