zbyndo

Prečo po vylosovani v lotérii v Južnej Afrike, kde padli čísla 5, 6, 7, 8, 9 a dodatkove 10, zasadá vyšetrujúca komisia?

Veď sú to také isté čísla, ako ostatných 34, teda každé má presne takú istú šancu na vylosovanie, aký máte na to názor?

Odpovědi
Kepler

Ano, pravděpodobnost je stejná jako u jiných kombinací. Působí to ale nezvykle a zřejmě vznikla pochybnost o správné funkci losovacího zařízení.

mosoj

Ne. Pravděpodobnost, že to takto vyjde je nižší. Nicméně pokud vyjdou čísla v malém rozsahu vždy jsou výhry nízké , protože je výher hodně díky tomu, že se sází systémové sázky ( rozpisy). V tomto případě stačilo dát rozpis na prvních deset čísel!!! Zde je již důvod k podezření.

Dochy

Protože čísla 3, 8, 15, 28, 35 + 43 nejsou tak zajímavá

nyjono

Protože je mnohem nižší pravděpodonost, že se vylosují čísla v řadě.
Navíc, kdo by to čekal?, je výherců víc.
Je mizivá pravděpodobnost, že by víc lidí tipovalo čísla v řadě za sebou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

nyjono: „e mizivá pravděpodobnost, že by víc lidí tipovalo čísla v řadě za sebou.“ = tak s tímhle nesouhlasím 😉 takových lidí právě bude spousta