bobrik

Pražská tranvajová jízdenka za šedesát haléřů, kolikrát se na ní dalo přestoupit?

Nejlepší odpověď
Hlada

Dvakrát

Další odpovědi
arygnoc

nevím jak v praze, ale v bratislavě řidič (nebo průvodčí) na jízdence procvaknutím vyznačil hodinu a minuty (desetiminuty) nástupu do vozidla.
Jízdenka byla přestupná, platila 1 hodinu, bez ohledu na počet přestupů.
Dospělý platil 60 haléřů, dítě polovic.

V té době stál hovor z telefonní budky 25 haléřů (byli mince v hodnotě 25 haléřů), litr nafty na topení 50 haléřů (motorové nafty 2 Kčs, byli odlišené barvou – červaná a zelená), litr vína 13 korun, krabička Sparet 8 Kčs, amerik 20 Kčs, 2 kg bochník cmarového chleba (víte, co to cmar?) 8 Kčs, pivo v hospodě 1,60 Kčs, lístek do kina kolem 8 Kčs.
Atakdále Atakdále Atakdále Atakdále.