Avatar uživatele
cappuccino

Praktikujete nekdo tzv. "dogsharing"? Pujcujete si psa?

Miluji psy ale kvuli svemu zivotnimu stylu si zadneho nemuzu dovolit. Uz nekolik let si ale pujcuji psa od svych znamych, napr. kdyz jedou na dovolenou. Pejsek ma tak dva domovy a dve smecky, na ktere je zvykly. Je to nadherny ridgeback a jsme kamosi.
Take si nekdo pujcujete psa?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Odpovědi.cz, da ny před 34 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Já ne a dosud jsem to ani neznal. Vím, že pesi jsou hodně fixovaný na páníka- "vůdce smečky" je pro pesana vždy jen jeden, takže těžko má dvě smečky 🤷‍♂️

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ne. Mám svého psa a občas mi ještě někdo přidá na opatrování dalšího. To mi bohatě stačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Darcy

když jsem byla malá, brali jsme si v úterý a ve čtvrtek jezevčíka od sousedů, pak jsme se ujali štěňátka a Beny samou žárlivostí chodil čůrat na naši rohož před dveřmi každý den kdy nebyl u nás 😂😂
Teď mám dilemu, chtěla bych chrta ze Španělska, ale jediné co mně mrzí - že ten můj rozmar a láska k chrtům stojí azi 300€.. a mně žere co všechno by se za ty prachy dalo udělat v našem útulku..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Máme své psy,nepotřebujeme si je půjčovat😄

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Ne, a na "sharingy" mám alergii!

Proč? Proč mám s někým sdílet auto, kolo, nebo jiné, ryze individální a individualisované, věci? Ale ano, chápu naprosto, někdo to tak nemá, "Peugeot driver". OK, pořád jsou to jenom věci.

Ale "dogsharing" je podobný nesmysl, jako "childsharing". To budeme mít "wifesharing"? Proboha! :-/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tak trochu mám něco podobného „v bledě modrém“ ;D
Nikdy jsem neměla odvahu převzít zodpovědnost, za společný život se psem. Z velkých ras jsem měla od dětství respekt /dědův lovecký pes mne samou radostí povalil a sebral mi svačinu). Děti marně toužily po pejskovi.

Když si dcera pořídila Sheltie (blue merle), pomáhala jsem s krmením a venčením, v průběhu dne, když bylo třeba. Půl roku jsme bydleli společně. Pejsek má dva domovy. Brávám si ho na víkend nebo na část. Podle potřeby (do léta VŠ – zkoušky, přednášky v pátek a v sobout, dovolená apod.) dcery, nebo mé ;D
Je to skvělý mazel, „babičku“, prý moc zbožňuje a já jeho. Dcera je alfa a já na rozmazlování. Hlídá si mě a přes 4 roky, využívá skvěle mé náklonnosti a lásky :)
Nikdy dříve, bych nevěřila, že si mne pes omotá kolem prstu. ;D Rozumím Vaší potřebě a touze, půjčit si a hlídat známého psa.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cappuccino

Filip84: Zajimave je, ze ty pouzivas stovky nesmyslnych vyrazu v ruznych jazycich, kterym ani vetsina lidi nerozumi. Vyraz "dogsharing" jsem umyslne dala do uvozovek, aby lide pochopili, ze je to spis humorna forma vyjadreni hlidani psa. Pro ty, co neumi anglicky, jsem to jeste napsala cesky.
Netusila jsem ovsem, ze ta humorna forma muze nekoho natolik popudit:)
Ovsem kazdy jsme jiny!!

Avatar uživatele
Filip84

Mne to nepopudilo, ani v nejmenším! :-)))

Jenom mi to přijde naprosto stejně uhozené, jako to, co jsem popsal. Ale to, že to mně přijde takto uhozené neznamená, že to někdo jiný nemůže mít jinak. Není to exaktní záležitost.

Je přeci dokonale nepodstatné, jak to nazveš, pojmenuješ, nebo okecáš - jako u všeho. Podstatná je materie a materie je v tom, že pes má smečku a ty ho dáš někomu jinému. Já vím, že ten pes to zvládne, co by to nezvládl, psi jsou socialisovaní, jsou s námi tisíce let, ale to nic nemění na tom, že to je, prostě a jednoduše, nepřirozené.

To je celý příběh, jako. :-)

Avatar uživatele
Martwell

Very gut rejs, gut wetr a er warn es nicht vítr

Avatar uživatele
Pepa25

Psy nemám, jen jazyková poznámka: "richback" znamená bohatá záda nebo batoh, což mi nedává smysl. Není spíš název toho plemene ridgeback [ridžbek], což je složenina z ridge+back, kde ridge je hřeben - tyto plemena mají zřejmě výrazný pás srsti na zádech ... ?

Avatar uživatele
cappuccino

Pepo, dekuji, chybicka se vloudila:)

Avatar uživatele
cappuccino

zjentek: samozrejme, ze pes ma svoji hlavni smecku. Ale je tady zvykly od malicka nema s tim zadny problem. Citi se tu jako doma. Vi, kde co ma, je poslusny, neotravuje a nijak neteskni. Je to pratelsky a spolecensky pes.
Znam i jine psy, otravne, zlobive - takoveho bych hlidat nechtela.
VaclavZeman: To snad ne??!!!

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata