jakubkam

Pracuji v odchodě na pokladně, zaměstnavatel po mně chce, abych žádal o nahlídnutí do nákupní tašky zákazníků??Můžu?

Nejlepší odpověď
PostApMan

Máte právo – z důvodu podezření na krádež, ale zákazník má právo to odmítnout. Pak už se to dá řešit pouze policií (pokud zákazník odmítne) – ale zase máte právo zákazníka zadržet pro podezření z krádeže,ale on má právo neuposlechnout pokud nejste Policista – a tak stále dokolečka. U nás bohužel neplatí zákon občanského zatčení jako v USA.

Další odpovědi
anonym

má na to právo,má sestra dělala v tescu a chodily kontroly jestli to dělá

led

Požiadať môže každý, aj zákazník, iné je či musím splniť vašu požiadavku. Nie nemusím, pokiaľ nie ste súčasne aj príslušníkom polície v službe.

lilibou

mate pravo je pozadat aby vam tasku ukazali avsak nesmite si tu tasku sama otevrit nebo s ni jinak manipulovat..pokud odmitnou ukazat,mate pravo je zdrzet u pokladny nez prijede policie ..ani strážný v supermarketu nema pravo dotykat se vasich veci jen muze pozadat..