bauerlukin

Práce „na zkoušku“ – vadí to zaměstnavatelům?

Dobrý den, jsem čerstvý absolvent SŠ, ale nechci pracovat v tom mém vystudovaném oboru. Z toho důvodu se porozhlížím po pracovních pozicích, kde berou lidi „pouze s maturitou“, abych si vyzkoušel pár zaměstnání a zjistil, kde bych se mohl uchytit. V souvislosti s tím se ptám co vadí zaměstnavatelům víc (podle vašeho úsudku zaměstnavatelům více, jestli práce na delší dobu(třeba na jeden, dva roky) nebo kratší dobu (po 3 měsících – zkušební doba). Nerad bych aby si mí nadřízení a kolegové mysleli, že firmy nějak zneužívám. Díky předem

Odpovědi
ivzez

Na „práci na zkoušku“ si dejte pozor.
Nekorektní zaměstnavatelé nutí zájemce o práci „pracovat na zkoušku“
bez pracovní smlouvy třeba týden a za práci následně nezaplatí.

Nikdy nezačínejte pracovat jen na základě příslibu pracovní
smlouvy, pokuta (od 10.000 Kč) by hrozila i Vám.

Jinak je jen a jen na Vás, jak dlouho kde zůstanete.

Kepler

Čím dál častěji seriózní zaměstnavatelé berou nové zaměstnance na dobu určitou 1 rok, protože se oprávněně domnívají že tříměsíční zkušební doba je příliš krátká na to, aby zjistili co v zaměstnanci je. To platí zvláště pro zaměstnance bez praxe. Není třeba se obávat, když ti takovou smlouvu sami navrhnou. Může to být výhodné pro obě strany. Pracovní smlouva je samozřejmě podmínkou.

jáára

Nejsou lidi. Hradec králové, stav se. Dohodneme se.