Jenda K.

Mám nárok na volno na svatbu při práci na DPČ?

Ahojte, jsem zaměstnán na dohodu o pracovní činnosti. Když jsem chtěl na personálním upravit jednu službu, abych mohl jít k doktorovi, který ordinuje jednou za týden, tak u toho hrozně brblali a „na toto si nezvykejte“ (přitom sami dělají změny v rozvrhu skoro pokaždé, když tam jsem). Tak bych se chtěl zeptat, zda mohu mít vůbec nárok na volno na svatbu, kterou brzo chystáme. Vím, že při plném úvazku může zaměstnanec dostat dva dny neplaceného volna, ale co při této „brigádě“?

Nejlepší odpověď
Malvína

Volno mít můžete, ale neplacené. DPČ je stejně omezena hodinově, takže si to můžete naddělat jindy. Záleží na domluvě. Myslím, že ve svatbě by vám nikdo bránit nemusel, nicméně je také důležité brát ohled na zaměstnavatele a oznámit datum svatby řádně dopředu. Přeci jen, počítají s vámi a nemůžete jim vypadnout z kolektivu ze dne na den.
Na placené volno je nárok při HPP.