Mugz

Práce na DPČ a odvod SP, ZP a daně

Dobrý den, jsem student VŠ a pracuji na DPČ. Zároveň mám podepsaný růžový papír. Ale z výplaty se mi pokaždé stahuje SP, ZP a nějaká daň. Chci se zeptat jak je možné, že se mi to stahuje když jsem student a platí to za mě stát?
Děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Správně by tvá otázka měla znít: Na DPČ mám hrubý příjem xxx Kč, proč se mi sráží SP, ZP i daň?
Bez toho není možné kvaliikovaně odpovědět.
Pokud je příjem vyšší jak 3000Kč měsíčně, odvádíš SP, ZP a co se týče daně, tak to záleží na tom, co uplatňuješ na odpočet.

Edison

A proč se nezeptáš na FÚ??? Tam to s tebou projdou, poraděj… vysvětlej… Co tady… Vysokoškolák a nejsi schopnej se zeptat tam, kde o tom vědi nejvíc? Tomuhle fak nerozumim.