Poznali jste dnes na vlastní kůži,jak museli lidé trpět před rokem 1989?

Dnes bylo mnoho obchodů zavřených a dostali jste se do situace,kdy tehdy chudácí lidé nemohli nakoupit o svátcích.Byla to strašná doba a nyní jste byli toho svědci.Hrůza pomyslet aby se to opakovalo.Zrovna dnes jsem si chtěl koupit v hyper-super-marketu banány.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Sis je mohl koupit v některých prodejnách menších jak 200m2, které měly otevřené. Samozřejmě, že cena nebyla hyper-super-marketová za 19,90, ale i za 36,–Kč.
Že by tím naši zákonodárci pomohli těmto malým prodejcům, aby své předražené zboží vůbec prodali?

Další odpovědi
marci1

Věděl jsi, že bude dnes zavřeno. Proč sis ty banány nekoupil včera? 🙂

Mc Merkurion

… neměl jsem možnost jít nakoupit, ne proto, že by bylo zavřeno, ale protože pracuju …
… ale ty si ňák protiřečíš, prodavačky obhajuješ, a učitele by si do práce hnal: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spravne-ze-ucitelsky-sbor-a-zaci-maji-podzimni-prazdniny

Kryšpín

Rákosníci měli otevřeno

eleonnore

Dobu před '89 jsem sice nezažila, ale v devadesátkách se to taky občas stávalo a mělo to jednu nespornou výhodu – lepší sousedské vztahy.
Mě se náhodou jako děcku líbilo, když mě mamka poslala k sousedům poprosit je, jestli nemají dvě vajíčka navíc. Nebo usypat nám trochu mouky. Utužovali jsme tak vztahy :)

Můj táta na novou vyhlášku nadával, tak jsem mu řekla, ať to bere takhle.

Drap

V neděli ani o svátcích nakupovat nechodím. Neni k tomu jediný důvod. Výjimečně kupuji pouze benzin.

anonym

Lidem se tu asi líbilo, když tu zůstali.

Já bych se okamžitě odstěhoval do jiného státu.

zjentek

Ale CESTY ve Slezsku byly poloprázdné! Takže tlačenka u nás nebyla ani v marketu, ani před ním!

led

Nie, spoznala som, ako to je vo Veľkej Británii v nedeľu. Tak ďaleko ešte sa ČR nedostala, v nedeľu žiadna kultúra, žiadny obchod. A to, prosím, nebolo ani za socializmu v Čechách… Je to dnes strašná doba a teraz ste toho svedkovia – dokonca účastníci.

anonym

Trpíme až ted,měla sisi nakoupit včas a nenechávat to na svátky!
Ty lidi co tam prodávají,potřebují taky odpočinek,pocho­píš to?

anonym

Mc Merkurion – ironie,ale tys ji nepochopil.Škoda.

Mc Merkurion

… ironií je, že obchody mohou mít otevřeno, prodavačky mohou rovnat zboží a dělat inventury ale nesmí prodávat, a když tak proč je zákaz jen pro velké >>> bych řekl, že se to trochu minulo účinkem …
… ironií je, že v mém okolí, kam bych si mohl z práce odskočit si koupit sváču, je několik malých krámů, ale ani jeden neměl otevřeno, takže ani jako podpora malých obchůdků to nějak nevyšlo …