Robb

Poznal by někdo zemi, popřípadě oblast, ze které pochází muž, jehož hlas můžeme slyšet ve vlacích Pendolino?

Jde totiž o Aj verzi, a proto by mě z jazykovědného hlediska zajimalo, co je to za dialekt

Nejlepší odpověď
quentos

Jestli tam hlásí tohle (cca v čase 1:00–1:25) https://www.y­outube.com/wat­ch?v=6beizs8gsAg, tak jde o typický americký přízvuk. (Přízvuk USA a Kanady je bohužel k nerozeznání, to nepoznají ani rodilí.)
… poslouchám to ještě jednou a možná bych mohl upřesnit – severozápad USA.

quentos

… kdybyste sem hodil nahrávku, měl byste odpověď o poznání rychleji… těma předraženejma žihadlama jezdí poměrně málo lidí… já toho třeba vlakem najezdím celkem hodně, ale pendolinům se vyhýbám…