Weirdquestio

Pozná Facebook, jaké holky se mi líbí?

Přemýšlel jsem, zda když se řekněme často dívám na profily holek s blond vlasy, bude mi FB nabízet obsah, který souvisí s blondýnkami.

Vzhledem k tomu, že Facebook pozná, co máme rádi, z hovorů a z toho co sledujeme / lajkujeme, tak bych se nedivil.

Nejlepší odpověď
still

Facebook disponuje složitými algoritmy, které analyzují uživatele na internetu a vytváří mu digitální profil. Můžou si dovolit zaměstnat opravdové kapacity v oboru, kteří jim tyto aplikace vytváří. Monitoring nesouvisí jen s používáním samotné stránky Facebooku, ale prakticky na každé stránce, kde mají aktivní sociální pluginy (lajkování, zobrazení fanoušků, atp.) se monitoruje pohyb uživatele a chování s pomocí cookies (pokud je nemaže a důsledně se neodhlašuje z FB).
Nepochybuji o tom, že FB o nás ví i to, co si sami o sobě třeba ani neuvědomujeme. I to, jaké se nám líbí ženy.