Dodopolasek

Povrchová úprava komína

Jak povrchově upravit komín? Nešlo by to potáhnout 3 mm polystyrenem a natáhnout lepidlem a je klid (pak samozřejmě časem fasádu jako na celej dům). A nebo je ten polystyren problém? Nahodit to obyč maltou?

Nejlepší odpověď
Bumbes

Ze starých kamen rozdrtit šamot, přidat Multibat a namíchat z toho maltu. Touto maltou lze zhotovit povrchovou úpravu komína a dokonce i vnitřní opravy (mnohokrát v praxi ověřeno). Po vytvrdnutí už může být jakýkoli finální nátěr.
RE: FOG
Tazatel se ptá na povrchovou úpravu a né na stavební komponenty. Mimochodem „bílé cihly“ jsou asi ten nejhorší materiál na komín.
Ale za „totáče“ se bohužel (díky nedostatku stav.materiálu a neznalosti technologií a materiálů) vymýšlely takové krkolomné improvizace, že by to mohlo sloužit jako vysvětlení a omluva.

Další odpovědi
FOG

Protoze jde o komin,kde dochazi k velkym teplotnim rozdilum,za predpokladu ze ho budete pravdepodobne nejvice vyuzivat v zime,tedy venku mraz a uvnitr teplo,tak malta asi bude praskat,at je jakakoliv.
Doporucoval bych dobre vypalene cihly,mrazuvzdorne a vysparovat cementovou maltou. Ja stavel komin z tech bilych cihel,ale i ty se po case droli.
Dulezita je i „cepice“ na komin,neboli betonovy vrch s presahem a i zlabkem vespod na okap destove vody.Nebo oplechovat?

anonym

Polystyren je nesmysl,podle mě.Velké teplotní rozdíly.Maltou­,hodně mastnou.
Ideál – cihly s povrchem,vys­párovat.