čím mám nahodit starou kamenou zeď

Mám kamenou zeď.Jsou to kameny spojené jílem.Chtel bych u zď nějak zpevnit.Ale nevím čím ji nahodit.

Nejlepší odpověď
dudu

Z otázky není zřejmé jedná-li se o zdivo venkovní nebo vnitřní. Loni jsme podobnou zeď ve dvoře chalupy očistili a pečlivě vyspárovali cementovou maltou. Je slušně zpevněna a vypadá moc hezky.

Další odpovědi
vecernice

Nahodˇte ji vápenou ,cementovou maltou.

anonym

U kamených zdí se to dělávalo asi takto(znám a dělal jsem to na chalupě).Holý kámen se tzv.„špricne“= nahození řídkou cem. maltou.To proto.že vlastní malta by Vám po kameni sjela.Pak se dávala vrstva malty, ta se lžící křížem narušila(prostě cik-cak)to proto,aby další vrstva měla na čem držet.Vše je odvislé od počtu vrstev m., které jsou nutné, aby........ To je klasika. Dnes se dá sehnat pletivo,které supluje ty cikcaky.