LucinkaLLL

povolání – nejvyšší plat

Za které povolání je nejvyšší plat (bez vysoké školy) ;) Kolik?

Nejlepší odpověď
anonym

Tak u takové otázky se mi nabízí jediná odpověď. Bohužel, z mravního hlediska ji sem nemohu napsat.
Lucinko, kolikpak je ti let, že uvažuješ takovým způsobem? Nejdříve přece musíš dokončit základní školu, potom zvládnout učební obor nebo středoškolskou docházku a potom teprve řešit, zda VŠ, nebo hledat zaměstnání. Nelíbí se mi, že tolik školáků tu v poslední době klade stejnou otázku (což mimochodem pravidla zakazují).
Nejdříve je třeba získat vzdělání, všeobecný rozhled a povolání volit podle svých schopností a znalostí. Ani do politiky se nedostaneš bez přehledu a bez odpovídajících styků a známostí.
Než se začneš zajímat o plat, tak uvažuj, co jsi schopná zaměstnavateli za jeho peníze nabídnout.

Další odpovědi
pl4toon

Jakékoliv úspěšné podnikání. Stačí dobrý podnikatelský záměr, nebo mít štěstí a známosti.
Pro podnikání je nejdůležitější zdravý selský rozum, umocněný obecným rozhledem a vzděláním, které je velmi důležité pro život.

autacek

Podle toho co umíš, v soukromé sféře.

A ve státní asi president, když nepočítám různé náhrady a příplatky. A pak je tu ještě post europoslance a eurokomisaře, ale to už jsme mimo ČR.

Funna

pokud uvažuješ o povolání jen jako o zdroji na peníze, tak tě teda hodně lituju…protože dělat celý život něco, co tě vůbec nebaví a jen to slušně vynáší je hodně velká otrava…ŽIVOT není jen o penezích, ale hlavně O SPOKOJENOSTI…a tu si za prachy nekoupíš…

Pepa88

Politička > prostitutka > podnikatelka…

Tohle jsou tři nejvýnosnější byznysy pro lidi se středoškolským vzděláním :)

marci1

Pokud přemýšlíš nad povoláním z hlediska nejvyššího platu,tak to je velmi smutné. Člověk musí dělat práci, které rozumí, která ho baví a ve které bude spokojený, třeba chemika, zootechnika, kadeřnici, prodavačku. Velmi důležité musí teď být pro Tebe známky ve škole a skutečně si vybrat to, co Tě baví a hlavně na co máš. Učit se, učit se, učit se.