RK83

Povinnost registrace k DPH. Pakliže provozuji jako inženýr poradenskou činnost na živnostenský list.

Nenakupuji ani neprodávám žádné zboží. Pouze navrhuji reseni. Vztahuje se na me povinnost hlídat si obrat 1mil. a po 12ti měsících se přihlásit k DPH?

Pokud ano, co znamená v zákoně slovo „po sobě jdoucích 12ti měsících“? Chápu to tak, že pokud některý měsíc nevyfakturuji, začnu 12mesicu počítat znovu? Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Význam to má. Pokud tím že nevyfakturuješ některý měsíc a tím způsobíš to, že za posledních 12 měsíců ( včetně těch co nevyfakturuješ) nepřesáhneš daný limit 1 000 000 Kč nejsi povinen se k DPH přihlásit. 12 měsíců se počítá plynule zpětně!!! a ne zase od začátku.

Další odpovědi
Klaproth

Chápeš to blbě. Výraz „po sobě jdoucích 12ti měsících“ je tam proto, aby si plátci nemysleli, že vyhodnocovacím obdobím je kalendářní rok.
Pokud tedy obrat za 12 nebo méně kalendářních měsíců následujících po sobě překročí milion, musíš se přihlásit. To, že v některém z těch měsíců nefakturuješ, nemá žádný vliv.