Milang

Má v níže uvedeném případě pojistník nárok na náhradu škody?

Mám prosím dotaz na situaci, kdy byla pojistníkovi způsobená škoda na osobních věcech po dopravní nehodě, které byl účastník jako spolujezdec v automobilu pojištěného pov. ručením. Pojistník tedy já a provozovatel shodný s vlastníkem je jiná osoba. Pojištěný automobil řídil provozovatel. Má v tomto případě pojistník nárok na náhradu škody? Děkuji za pomoc.

Odpovědi
Schluker

Teda to je hlavolam :) nastesti obecne plati, ze pokud neni sjednano pripojisteni, tak se povinne ruceni nevztahuje na kryti skod zpusobenych posadce vozidla, ktere zpusobilo nehodu.

Pepa25

https://www.e­pojisteni.cz/ak­tuality-vyluky-u-povinneho-ruceni/

Milang

proč by mela posádka spolucestující jako účastníci silničního provozu trpět bez náhrady poškození a nabořený silniční sloup být pojišťovnou uhrazen. Oba případy jsou poškození jako odpovědnost za škodu které způsobil automobil s pov.ručením. Spíš jsem se domníval, že to pojišťovna standardně kryje a mě zajímala konkrétní specifická/atypická situace 🙂