ahold

Používáte v domácnosti na úklid, praní atd. bílý ocet?

Jestli ano, tak s jakým úspěchem? Ředěný, či neředěný?

Nejlepší odpověď
Kepler

„Bílý ocet“ jsem ještě nikde neviděl a ani na netu jsem nezjistil jeho cenu. Ano, ocet občas používám do pračky místo aviváže a odstraňuju tím tak vodní kámen. Taky z jeho pomocí leštím okna a zrcadla. Zřejmě si někdo uvědomil, že by se dal prodat dráž, tak vymysleli nový výrobek. Je to podobné s hydroxidem sodným (ne účinkem) prodávaným dráže jako Krtek 🙂

Další odpovědi
marci1

Ano používám-bílý vinný ocet. Ředěný i neředěný, podle toho k jakému účelu. Výborný je na čištění WC, vany, okna, digestoře, šperky, místo aviváže při praní ( vhodné hlavně pro alergiky). 🙂
http://vychytav­kov.cz/nalije-ocet-pracky-misto-avivaze-genialni-tipy-jak-vyuzit-ocet-ve-vasi-domacnosti/

ivzez

Ne.
Používám jenom obyčejný ocet.

mosoj

  1. Soda, ocet, voda. Čistič čalounění . Nastříkat a osušit houbou.
  2. Prací prášek, ocet. Na znečištěná místa obkladů v koupelně a pod.
  3. Soda, ocet, voda + ohřev v pračce. Odstraní zápach a vodní kámen.
  4. Čistič kartáče na vlasy ( od vlasů). Přestříhat vlasy a ponořit do teplé vody se sodou. Vlasy jdou pak z kartáče jednoduše stáhnout + to kartáč očistí.

Jedná se o běžný ocet za pár kaček.

lota

Používáme klasický ocet, je levnější a funguje stejně. Ředěný i neředěný dle použití. Nějaké návody tu: http://ukocou­radoma.cz/uklid-s-domacimi-mazlicky/

Kajoch

Ano a velmi často.Ty ne?

zjentek

Když cestuju, tak musím. Kupř, v USA jinej ani neznaj!

Michálek1245

Dobrý den, bílý ocet bude slabý. To spíš klasický ocet a trochu ho naředit, abyste nemuseli pak tři dny větrat. Ale bílý ocet je hodně mírně koncentrovaný. Jinak já osobně doporučuji příspěvky od firmy Lavon. Koupíte je třeba tady https://www.pros­tredkycistici­.cz/ a pak nemusíte dělat různé samo domo čistící přípravky. 😉

Cizecek.M

Ty jo, octem bych asi nic neřešila :) Jsou lepší prostředky, které netřeba větrat…

TominkaFuky

No a ty použváš jaké šetrné prostředky? A kde je kupuješ? A jak jsi s nimi spokojená?

Vercule

Naprosto super jsou prostředky v bio a eko kvalitě. Ty mají na shopu aplik. Ten mohu jedině doporučit. Já je od nich beru a maximální spokojenost.

Vercule

Já kupuju eko čisticí prostředky a musím říct, že ty mi vyhovují nejvíc. Mají svěží vůni, která provoní byt, jsou četrné,a le účinné. Kupuju je od alpik, výbornej shop.

Honzin8

No, to ne. Ale co teda doma používáme, to jsou eko produkty. Bereme je od alpik. Ty od nich se mi osvědčily nejvíc. Doporučuju zkusit.

Cizecek.M

Jaké od nich kupujete. Shop znám, taky tam nakupuju. Mají hodně produktů, tak by mě zajímalo, co jste zvolili vy?

Kajolka

Znám tento shop a musím říct, že mi ta jejich nabídka taky vyhovuje. Doma hodně jdeme cestou eko a tady ty produkty jsou super.

Vercule

Znám ten shop, taky tam ty eko produkty nakupuju. Zkoušela jsem jich vác, ale nic moc. Z toho alpik jsou super :)

Cizecek.M

Já ten alpik shop miluju! Je skvělej, ta jeho nabídka je perfektní. A ten likvidátor je za mě top.

Honzin8

Jojo, taky mám ten shop moc ráda. Beru tam ty eko produkty, hlavně na úklid :)

Vercule

Jojo, ty jsou perfekní. Kupuju je prvidelně. Vyhovuje mi to, že nejsou cítit chemií, jsou šetrné, účinné a krásně voní :)

Vercule

No, já bych taky právě ráda zkusila nějaké ty eko produkty… Jsou šetrné, ale jak jsou účinné, to nevím…

Vercule

A koukala ses na ten alpik? Ten je super, já ty eko produkty kupuju a spokojenost maximální. Jsou šetrné, ale účinné.

Kajolka

No, to ne… vlastně to ani neznám. Uklizím prostředky, co koupím v drogerce. Ale docela ráda bych zkusila eko produkty. Máte s nimi zkušenost?

Vercule

Jojo, za mě nejlepší, co můžeš koupit. Jsou šetrné, hezky voní a hlavně jsou účinné. Na alpiku mají skvělou nabídku.