jirka F

Používáte při vysokém hluku například při sekání křovinořezem pracovní sluchátka?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
magorvkleci

B) ne

Je to chyba, že sluchátka nenosím, ale necítím se s nimi dobře, má to něco společného s rovnováhou a orientací. Sluchátka snáším jenom v sedě nebo v leže.

led

C) mám jinou odpověď

Kvalitné pracovné sluchátka pomáhajú nielen znížiť hlasitosť zvuku a pokiaľ sú kvalitné zabraňujú aj prenikaniu nepriaznivých akustických kmitočtov (vysoké tóny)

V prípade, že s nosením sluchátok máte problémy s rovnováhou (vestibulárny systém) aspoň čiastočne si stíšte prenikajúci zvuk textilnými chráničmi uší proti mrazu, alebo čelenkou kryjúcou uši. (Platí to aj na tú „mäkkú“ časť hlavy hneď za ušami)
Nie je to úplná ochrana, ale aspoň čiastočne to stlmí nadmerný hluk so zachovaním funkcií „ušného mechanizmu“

zjentek

A) ano

Jednou ročně, při Dnech NATO. Teď je mám a právě probíhá záchrana zraněné osoby vrtulníkem, tak neruš (;

paul1

C) mám jinou odpověď

Křovinořez nepoužívám, sekačku mám na elektriku, takže sluchátka nepotřebuji. Ale když jsme řezali dřevo na cirkulárce u kámoše, tak jsem je měl. Ono za celý den bylo toho hluku nějak moc.

Pepa25

C) mám jinou odpověď

Při vysokém hluku používám sluchátka – ale to pro mě není křovinořez (tam si spíš chráním zrak), ale třeba cirkulárka.

jáára

C) mám jinou odpověď

Mám špunty. A nemusím nic sekat.

CFES

A) ano

Ano, Ale jen na cirkularku

led

Prepáčte nesprávne pomenovania častí hlavy, ale nie som lekár. Ale o vplyve zvuku na ľudský organizmus čo to viem.

jirka F

V pořádku led.🙂