Avatar uživatele
jirka F

Používáte při vysokém hluku například při sekání křovinořezem pracovní sluchátka?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Ametyst před 611 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
magorvkleci

B) ne

Je to chyba, že sluchátka nenosím, ale necítím se s nimi dobře, má to něco společného s rovnováhou a orientací. Sluchátka snáším jenom v sedě nebo v leže.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

C) mám jinou odpověď

Kvalitné pracovné sluchátka pomáhajú nielen znížiť hlasitosť zvuku a pokiaľ sú kvalitné zabraňujú aj prenikaniu nepriaznivých akustických kmitočtov (vysoké tóny)

V prípade, že s nosením sluchátok máte problémy s rovnováhou (vestibulárny systém) aspoň čiastočne si stíšte prenikajúci zvuk textilnými chráničmi uší proti mrazu, alebo čelenkou kryjúcou uši. (Platí to aj na tú „mäkkú“ časť hlavy hneď za ušami)
Nie je to úplná ochrana, ale aspoň čiastočne to stlmí nadmerný hluk so zachovaním funkcií „ušného mechanizmu“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A) ano

Jednou ročně, při Dnech NATO. Teď je mám a právě probíhá záchrana zraněné osoby vrtulníkem, tak neruš (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

C) mám jinou odpověď

Křovinořez nepoužívám, sekačku mám na elektriku, takže sluchátka nepotřebuji. Ale když jsme řezali dřevo na cirkulárce u kámoše, tak jsem je měl. Ono za celý den bylo toho hluku nějak moc.

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

C) mám jinou odpověď

Při vysokém hluku používám sluchátka – ale to pro mě není křovinořez (tam si spíš chráním zrak), ale třeba cirkulárka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

C) mám jinou odpověď

Mám špunty. A nemusím nic sekat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
CFES

A) ano

Ano, Ale jen na cirkularku

Upravil/a: CFES

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Prepáčte nesprávne pomenovania častí hlavy, ale nie som lekár. Ale o vplyve zvuku na ľudský organizmus čo to viem.

Avatar uživatele
jirka F

V pořádku led.🙂

Nový příspěvek