kosec

Používám satelit, musím platit poplatky ČT?

Nejlepší odpověď
Alesh

Ano, musíš.

Další odpovědi
Tomáš1234

Ano, musíš.

Prominutí koncesionářských poplatků je možné pouze v případě, když splníš níže uvedené:

… nevlastním, nedržím nebo z jiného právního důvodu alespoň 1 měsíc neužívám televizní přijímač. Za televizní přijímač ve smyslu § 2 odst. 2 Zákona se považuje televize se settop boxem/tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/T2/S/C nebo televize umožňující příjem televizního signálu prostřednictvím kabelové nebo satelitní technologie.

https://tvp.ces­katelevize.cz/doc/proh­laseni_fo.pdf

Ametyst

Poplatky se platí za vlastnictví televizního přijímače, bez ohledu na to, že si platíte Netflix a internet a s čt nemáte vůbec nic společného. Takhle nesmyslné zákony máme.

aliendrone

BOHUŽEL ANO. :(
Tahle halvistická sluníčkoidní mediální žumpa nejenže vymývá ZA TVÉ PRACHY mozek tobě, ale dokonce už i dětem (jak jsem zjistil). :(
https://youtu­.be/pfULOHUne­bo?t=903

Justin1

Ano. U nás televizní poplatky vybírá Česká televize za vlastnictví nebo držení televizního přijímače, ne za příjem vysílání České televize.

Pokud si dobře vzpomínám, je to podobné i ve Francii, taky nezáleží na tom, které televizní kanály poplatník sleduje, ale tam se televizní poplatky platí v rámci daně z příjmu a v daňovém přiznání je otázka na televizor v domácnosti.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.