bolak

Používá se termín „nevlastní praděda“, když je to praděda mýho nevlastního bratra?

Nejlepší odpověď
Drap

Proč by ne ?

Mapel

Běžně se to nepoužívá. Jináč to není nic nového.

bolak

Drap: tak já nevim, ale za celej svůj život sem to slyšel jenom v jednom případě, a to když sem to sám použil ve větě

Lucijej

Jestli to nebude tím, že moc lidí, kteří by zažili svýho pradědu ať už vlastního nebo nevlastního, není, a když ano, tak zvládají říkat tak maximálně ba-ba, pa-pi apod. A když pak vyrostou, tak dotyčný nevlastní praděda už je dávno po smrti a stává se z něj předek a nikdo už pak neřeší konkrítní příbuzenský vztah.

bolak

no, já to užil spíš jako příklad, bylo to myšleno obecně: nevlastní děda, nevlatní strýc, nevlastní bratratec…tyhle termíny, jestli se používaj a jestli teda vůbec existujou..

Damiana

Já slyšela i výraz nevlastní tchýně. Od jednoho dívkaře.:-)

annas

Výraz existuje, ale většinou se říká i pradědovi jen, dědo.
Ale třeba při vysvětlování se použije výraz nevlastní babička, nevlastní děd, nevlastní praděd.

anonym

:)