Používá se „jo ho ho“ i jinde než v námořnictví a co to vůbec znamená?

Nejlepší odpověď
annas

Johoho – je to vodácké zvolání.

Citoslovce ho,. jo, opakovaně jojo, hoho, johoho – může vyjadřovat povzdech, překvapení příjemné n. nepříjemné, podiv, uleknutí, nevoli, nedůvěru, nesouhlas, ale i naznačovat smích atd.

Při jízdě na vodě, odkud zvolání pochází, ohlašuje často pohyb, přibížení.

Ho – zkrácené hoj – přirozený projev emocí – hoj-nost emocí. Takže např. místo hihihihi – Ho! Hoho! Ho, ho, ho!

Užiti záleží na kontextu. Nevím, zda se užívá někde jinde.

Jiná je přitakávací částice jo (ano) – obecné – z německého ja, užívá se častěji – jojojo,. to zase jo.

Podle PSJC