adrejek

Pouzdra pro zasouvaci dvere – je to tezke udelat?

ahoj,
s pritelkyni jsme se dohodli, ze je cas koupit do obyvaku zasouvaci dvere jako takovy predvanocni darek a nasli jsme primo stavebni pouzdra pro to:

http://www.vase-pouzdra.cz/jap-700-standard-pruchod-1100-mm/d-70328/

neco takoveho. Pouzitelnost vypada mnohem lepe nez klasicke rolovaci dvere nebo obycejne a pravdepdoobne to bude i praktictejsi. Mate s tim nekdo zkusenosti? Jak je to slozite na montaz? Jsou tam sice navody, ale zvladne to i lajk?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Myslím, že pro laika by to bylo hodně náročné, bez záruky správné funkce. Znamená to vybourat větší otvor než byly původní dveře, osadit překlad a následně po montáži pouzdra neviditelně propojit s původním zdivem. Cena je dost vysoká, protože součástí dodávky není dveřní křídlo, ani obložkové zárubně. Proti jiným typů dveří to má výhodu, že ponechává průchodný celý otvor, ani dveře nazasahují do prostoru. Volila bych tento zůsob u novostavby, ne jako dodatečné řešení.
Doplňuji:
Možné řešení :
http://www.ab­hdesign.cz/po­suvne-dvere.php

Další odpovědi
led

Dôležité je z akého materiálu je stena, či staviate teda máte možnosť postaviť stenu aj s púzdrom alebo nie.
V prípade už postaveného paneláku doporučujem posuvné dvere bez púzdra s vodiacou lištou na stene. Ja som s týmto riešením spokojná, cenove i montážne prístupnejšie. Údržba, čistenie aj pre jednorukú gazdinku…
návod pre domáceho majstra z časopisu „Udělej si sám“:
http://urobsi­sam.topky.sk/na­vody/stavba/in­terierove-posuvne-dvere-943.html
aký materiál a krytie použijete, záleží len na vás, môžte si aj (to v návode nie je) z vonkajšej strany vytvoriť falošné púzdro (kryt dverí a lišty) a dvere zasúvať doňho.

venkovan

Provedení je dvoje. Dveře se zasouvají do duté stěny a nebo do pouzdra připevněného na stěnu.
V prvním případě se musí ve stěně vytvořit dutina pro pouzdro. To laik zvládne . Je to jen bourání – pokud se nejedná o nosnou příčku a propletenou instalacemi.
Druhé je obložení konstrukce zasouvacích dvěří do pouzdra. Opět – zručný laik to zvládne. Ale lepší je od profi.
Ten víc zručný si ale to nechá udělat profifirmou, protože časově to je vše kratší, malá možnost, že se neco zkazí a své kutilství může věnoat jiným záležitostem.

radce

Není, tento výrobce je ověřený, dodává pouzdro i s podrobným návodem, kompletaci i instalaci zvládne šikovný kutil s metrem, vodováhou, křížovým šroubovákem a vrtačkou. Prvotní investice je sice větší než u klasických zárubní, ale výsledek budete používat mnoho let! Mohu doporučit…
Doplňuji:
Pokud nechcete bourat stávající zdivo (třeba panel), je možné pouzdro přisadit ke zdi a obložit sádrokartonem…

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.