Loading..

Potřebuju pomoct, už to psychicky nezvládám s mojí adoptivní rodinou.

Mají mě už od půl roku, ale nikdy jsem si k ním nenašla cestu a oni ke mě taky ne. Chtějí ze mě udělat lepší verzi sami sebe..Jejich tresty nedávají smysl a chovají se ke mě jako ke školkáčkovi. Jejich náplň života je asi ta, že se mi snaží pomstít.. nemůžu se ani v klidu najíst bez toho, abych slyšela poznámky mojí matky na mojí postavu.. jeden z jejich trestů je třeba sebrání simkarty( je mi 16 a oni ví že občas potřebuju si něco domluvit skrz brigádu či tak) z košťat které o mě už zlomila bych si mohla udělat chatku. A takhle bych mohla pokračovat dále.. nejraději mě vydírají psychicky a mstí se mi za to že je nemám ráda.
Co mám dělat.. sociálka nepomáhá… vždycky si hrajou na úplné chudinky a mají miliardu výmluv..a snaží se mě vždy schazovat.. fakt potřebuju pomoct.. třeba si o tom s někým jen promluvit.. řekněme jen jednu věc.. i v tom decaku bez rodičů by mi bylo lépe než být s nimi

Odpovědi
elkon

Třeba zde: https://www.lin­kabezpeci.cz/

Filip84

No, podívej se, tady tu pomoc nenajdeš, tohle není „pomáhárna“, ba ani „radírna“, byť to spousta lidí poněkud nechce chápat a přijmout.

Vlastně, na jedné straně, chápu, co tak jako asi prožíváš, na druhé straně neznám nikoho, kdo by vyrůstal u adoptivních rodičů. Jo, lidi, co si prošli sirotčincem stalinského typu (=dětský domov), to znám, ale někoho, kdo si prošel adoptivní rodinou, to nikoli.

Asi máš pravdu. Ono v 16–17 by Ti skutečně bylo asi lépe v tom sirotčinci stalinského typu. Nedávno jsem na to četl, takovou sponsi, kluka, co si tím sirotčincem prošel, a právě zhruba v Tvém věku. Teda, víš co, jemu bylo 14 něco, když se tam dostal; on se v ten sirotčinec dostal skrze jiné příčiny, úplně jiné příčiny, jemu tam pomohlo už to, že, najednou, měl teplý jídlo každý den, nechodil do školy oblečený jak vandrák a měl čisto a teplo. A, ano, že ho netorisoval otčím, poněvadž matku měl vlastní, ale ta měla pana přítele, no a to víš, no, jak to tak bývá, že …?

Tohle, co popisuješ, se přes OSPOD řeší blbě, protože – pochop – Ty jsi čistá, nakrmená, máš ty knihy a sešity do školy, nepomlácená. Ty tvrdíš, že Ti oni něco říkají, oni to dementují. Buď jak buď, pro OSPOD jsou to jenom kecy, a jako je mi naprosto jasné, že to jenom kecy nejsou, nebagatelisuju to, jenom Ti nastiňuju, jak na to (zhruba) pohlíží guma ouřední. 🤷‍♀️

Opravdu zkus tu linku bezpečí, na čísle 116 111, nebo tam mají i chat, pokud Ti více vyhovuje si psát, ber to tak, že to nic nestojí, a za zkoušku nic nedáš (https://www.lin­kabezpeci.cz/).

Tady Ti fakt není jak jinak pomoct, než že Tě vyslechnu.

VaclavZeman

Já jsem adoptovaný a na rodinu měl poměrně štěstí. Jasně, taky ode mě rodiče očekávali něco jiného, ale já jsem prostě speciální. A se sestrou (jejich, pro mě nebiologickou) jsem se pořád hádal. A i teď, když na začátku roku umřela matka, tak vše zdědila Jitka, ale po mně chtěla, abych uhradil polovinu na pohřbu.

Každopádně, jak už zde psal elkon, nejlepší bude linka bezpečí.

paul1

Co dělat? Poradit se u odborníků, jsou tu už nějaké linky. Jinak – do plneletosti Vám zůstávají 2 roky a to uteče jako voda. Takže to chce: vydržet. Držím palce.